Foto: MovieStillsDB

Upozorňujeme, že článok obsahuje spoilery z poslednej časti Rod draka.

Veľkolepé finále seriálu Rod draka (House of the Dragon) uzrelo svetlo sveta pred niekoľkými dňami a ako dokazujú divácke hodnotenia na databáze ČSFD, časť patrila medzi najlepšie z celého seriálu. Ak patríte medzi tých fanúšikov, ktorých záverečná scéna dojala, nebinárna osoba Emma D’Arcy, ktorí stvárnili postavu dospelej Rhaenyry Tagraryen, pre GQ ozrejmili, ako vznikla.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak niektorí diváci vyčítali seriálu Rod draka, že sa tam toho veľa nedeje, posledná časť bola čerešničkou na torte prvej série a obsahovala množstvo dramatických momentov. Zároveň naladila na príchod už avizovanej druhej série, ktorá môže byť poriadne búrlivá. Vráťme sa ale ešte späť k tomu, čo sme už videli.

Z poslednej scény naskakujú zimomriavky

Jedným z najsilnejších momentov nie len poslednej epizódy, ale aj celého seriálu, bola nepochybne posledná scéna, v ktorej Daemon oznámil Rhaenyre správy o smrti jej syna. Kým finále Game of Thrones mnohých sklamalo, v tomto prípade diváci určite také emócie nepociťovali, práve naopak.

Vymyslel ju „Daemon“

A za vznikom tohto geniálneho momentu stál podľa slov predstaviteľov Rhaenyry Matt Smith, teda herec, ktorý stvárnil Daemona.

„Keď sme prišli na skúšku scény, bol to Matt Smith, ktorý v rámci svojej geniality navrhol, aby Daemon oznámil Rhaenyre túto správu,“ povedali Emma D’Arcy. Diváci priamo nevideli, ako sa to stalo, pretože dvojica hercov stála chrbtom. Napriek tomu z tohto momentu sršalo množstvo emócií.

Takže je jasné ako a hlavne vďaka komu vznikla táto ospevovaná scéna, ktorá mnohými divákmi pohla a zároveň je skvelým mostíkom na nástup pokračovania.

Scéna pôrodu

Emma D’Arcy sa vyjadrili aj k ďalšej dôležitej scéne, ktorú sme v 10. časti Rodu draka videli. Máme na mysli konkrétne pôrod, ktorý v podstate odkazoval na začiatok, kedy Rhaenyra prišla o mamu.

Tá jej pred smrťou povedala, že pôrodná posteľ je ich bojiskom. Vzhľadom na ďalšie udalosti, ktoré sa súbežne v desiatej časti odohrávali, bolo silnou metaforou, keď Rhaenyra nechcela od nikoho pomoc.

„Pociťuje strach, ktorý začal v momente, kedy prišla o svoju mamu. A to je, že buď pri pôrode príde o život alebo že bude nútená rodiť deti v rámci systému,“ opísali D’Arcy.

Kedy očakávať príchod 2. série?

Vznik druhej série Rodu draka bol potvrdený už pred niekoľkými týždňami. Jedno je ale isté, na jej príchod si budeme musieť nejaký ten čas počkať.

Šéf HBO Max Casey Bloys pre Vulture povedal, že by ju fanúšikovia nemali očakávať budúci rok a reálnejšie je, že ju uvidia až v roku 2024.

Najnovšie články