Foto: MovieStillsDB

Herec Tom Felton vdýchol postave Draca Malfoya život a fanúšikovia ho v tejto úlohe zbožňujú.

Uvedomili ste si pri sledovaní filmovej ságy Harryho Pottera, že postava obľúbeného záporáka Draca Malfoya sa celkovo v ôsmich častiach objavila na obrazovkách iba po dobu 31 minút a pár sekúnd? Viac o tejto zaujímavosti sa dočítate v našom staršom článku. Napriek tomuto relatívne krátkemu času ale herec Tom Felton, ktorý postavu stvárnil, dostal zaplatený poriadny balík peňazí, uvádza LADbible

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak by ste si chceli pozrieť všetkých „Harry Potterov“ naraz a dať si intenzívny filmový maratón, potrebovali by ste celkovo 19 hodín a 40 minút vášho času. A to ešte nerátame potrebné prestávky, napríklad na doplnenie občerstvenia.

Napriek tomu, že Draco Malfoy sa považuje za podstatnú vedľajšiu postavu, na obrazovkách strávil iba približne 2,5 % trvania všetkých 8 filmov. Jeho honorár bol ale viac než slušný.

Tom Felton ako Draco Malfoy Foto: MovieStillsDB

Za minútu vo filme zarobil viac ako pol milióna

Podľa LADbible si Tom Felton za svoj výkon vyslúžil zárobok cez 14 miliónov libier, čo v prepočte presahuje 16 miliónov eur.

To znamená, že za minútu vo filme zarobil viac ako 451-tisíc libier, teda prekročil pol milióna eur. Je nutné dodať, že na nakrúcaní herec určite strávil podstatne viac času. Keď si to ale takto rozoberieme, ide o fascinujúco vysokú sumu.

Tom Felton ako Draco Malfoy Foto: MovieStillsDB

Čo s peniazmi urobil?

A ak by vás zaujímalo, do čoho herec tieto peniaze „investoval“, jednoducho ich minul na bežné veci, ktoré by si tínedžer v jeho dospievajúcom veku kúpil.

Express s odvolaním na Feltonove slová pre The Daily Mail vysvetľuje, že si kúpil napríklad skateboardy či oblečenie a väčšie čiastky putovali na kúpu áut.

Draco Malfoy dodnes patrí medzi najobľúbenejšie postavy z filmového Harryho Pottera a herec Tom Felton spoločne s ním.

Najnovšie články