Foto: Paula May (Unsplash)/instagram.com (alfik251)

Z ikonického Roys Peak chce mať fotografiu každý.

Nachádza sa na Južnom ostrove Nového Zélandu, neďaleko mestečka Wanaka nad rovnomenným jazerom. Vrch Roys Peak je jednou z najznámejších prírodných krás krajiny a azda najfotografovanejším miestom Nového Zélandu. Na fotografiu človeka hľadiaceho z tohto vrcholu na krásnu novozélandskú prírodu, ste už na internete určite narazili aj vy. Realita je, že na takýto záber si vystojíte v rade aj niekoľko desiatok minút.

Roys Peak je 1578 metrov vysoký vrchol týčiaci sa nad jazerom Wanaka. Je vyhľadávaným miestom turistov. Ponúka nenáročnú turistiku typickou novozélandskou krajinou a na samotnom vrchole aj jedinečné výhľady. Výstup na vrchol je povolený po celý rok s výnimkou obdobia od 1. októbra do 10. novembra z dôvodu sezónnej uzávery. Vrcholom turistickej sezóny sú však samozrejme letné mesiace a teda december, január a február.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kristina Makeeva↟Kotleta↟Timon (@hobopeeba),

Od roku 2016 do dnešného dňa navštívilo Roys Peak už viac ako 73-tisíc turistov. Popularita tohto miesta rastie každoročne a to aj vďaka vplyvu sociálnych sietí. Fotografia človeka stojaceho na vrchole týčiacom sa nad jazerom Wanaka a okolitou krajinou, by chcel mať vo svojom archíve takmer každý. Rozhodne každý, kto sa vyberie na tento viac-menej celodenný výstup.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tomas Alfi (@alfik251),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hayley S (@hayleysuen_),

A čo je teda dôsledkom fenoménu sociálnych sietí? Na vrchole Roys Peak si na typickú fotografiu počas hlavnej sezóny postojíte v rade a to aj niekoľko desiatok minút. Zábavné timelapse video reality na svojom Instagrame zverejnil nedávno Tomáš zo Slovenska. Jeho video už baví aj v zahraničí po tom, čo ho zverejnilo BBC, či Washington Post. Paradoxne sa totiž jedinečná fotografia stáva na tomto mieste bežnou „výslužkou“ takmer každého návštevníka.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )