Foto: Touchstone Pictures

Ako len bolo to príslovie?

Ach samozrejme, nie je všetko zlato, čo sa blyští! To platí snáď vo všetkých smeroch zábavy. Či už sú to knihy, hudba, modeling, reality show alebo filmy. Napriek tomu, že niektorí herci majú za sebou skvelé a úspešné tituly, ich tvár na obale Blu-ray nie je zárukou kvality. Film nestojí ani na režisérovi, ani na scenáristoch, producentoch či hercoch. Stojí na celom štábe a keď sa jedna zložka podcení, výsledok sa rozsype ako domček z karát.

Článok pokračuje pod videom ↓

A to sa stalo aj v prípade týchto prepadákov, ktoré síce niesli v záverečných titulkoch mená ako Ben Affleck, Bruce Willis či Hugh Jackman, ale pozitívne ohlasy sa voči nim nikdy nedostavili. Teda až na pár výnimiek, ktoré tvoria nenároční, mainstreamoví diváci.

Batman Vs. Superman: Dawn of Justice

ČSFD: 62%

IMDB: 6,6/10

Čo spravíte, keď film so Supermanom nemá úspech a film s Batmanom už nikto nepredčí, lebo jeho predchodcu natočil Nolan? Odpoveď už určite poznáte. Spojíte týchto dvoch superhrdinov do jedného filmu, postavíte ich proti sebe a do role Batmana obsadíte Ben Afflecka. Prečo? Lebo ho ľudia poznajú a milujú, takže by to mohla byť stávka na istotu. Ibaže by nebola. Film je plný hlúpej bezpredmetnej akcie, má priveľké množstvo hlasných zvukových efektov a hercov bez charizmy, ktorých len tak-tak zachraňuje Affleck. Ten je v podstate jediným šťastím, ktoré Zacka Snydera v tomto prípade na režisérskej stoličke postihlo.

Bobby

ČSFD: 75%

IMDB: 7,0/10

V Bobbyho prípade už názov napovedá, že nepôjde o žiadny skvost. Film napísal a zrežíroval Emilio Estevez. Zábavný fakt: Je to brat Chalrieho Sheena, ktorý sa vlastným menom volá Carlos Estevez. Emiliovi sa podarilo do obsadenia Bobbyho zohnať celkom slušnú nálož známych hercov, medzi ktorými nechýbali Shia LaBeouf, Helen Hunt, Anthony Hopkins či Ashton Kutcher. Čo však staršiemu Estevezovi chýbalo bol rozpočet, a tak vo výsledku film aj vyzeral.

Batman Forever

ČSFD: 56%

IMDB: 5,4/10

Nicole Kidman, Tommy Lee Jones, Jim Carrey a Val Kilmer. To neznie zle však? Ale verte mi, je to zlé. Batman Forever by sa dal pokojne vymenovať za najhorší film o Batmanovi, aký sa kedy objavil na plátnách kín. Je to zvláštne, keďže za kamerou stál Joel Schumacher, ktorý v žiadnom smere nie je zlým filmárom. V tomto prípade však chcelo štúdiou pretvoriť Batmana do rodinnému filmu, no úspech sa žiaľ nedostavil.

Armageddon

ČSFD: 74%

IMDB: 6,6/10

Armageddon je na tomto zozname akousi výnimkou, pretože ho nemôžeme považovať za vyslovene zlý film. A to práve kvôli obrovskému zástupu fanúšikov, ktorý je tak veľký, že film nemožno považovať za kult, ale za marketingový ťah, ktorý uspel. Na plátne sa objavili hviezdy ako Ben Affleck (druhý a nie poslednýkrát na zozname), Liv Tyler, Bruce Willis či Steve Buscemi, ktorý na otázku, prečo natočil tento film odpovedal: „Chcel som väčší dom.“ Jeho úsmevné konštatovanie teda hovorí samo za seba. Film má však viacero chýb. Na mizerné spracovanie niekoľkých situácii až tak v tomto prípade nemusíme prihliadať i keď ich bolo neúrekom. Hlavný problém však činia vedecké fakty, ktoré sú v tomto snímku odsunuté na druhú koľaj. Pri školení manažérov v NASA sa Armageddon používa ako test, v ktorom musia adepti nájsť všetkých 168 nepresností.

Ocean’s Twelve

ČSFD: 63%

IMDB: 6,5/10

Druhý diel z trilógie Dannyho jedenástky. Vo svojej podstate nie je tak zlý. Obsadenie, ktoré tvoria herci ako  George Clooney, Julia Roberts, Brad Pitt, Matt Damon, Catherine Zeta-Jones, Casey Affleck či Andy Garcia je však jediným nosným pilierom filmu. Oproti jednotke je toto pokračovanie nudné, suché a tiahle. Mizerné dialógy a málo dynamické dej však nezabránili filmu v tom, aby sa v čase jeho premiéry vyšplhal na vrcholné priečky ziskov.

Pearl Harbor

ČSFD: 69%

IMDB: 6,1/10

Chýbal vám Ben Affleck? Dobrá správa, je späť. V skutočnosti mi je celkom ľúto, že sa práve jeho filmy v tomto zozname vyskytujú tak často. Affleck má množstvo skvelých titulov ako napríklad Dogma, The AccountantGone GirlArgo či The Town. Práve preto by ste si ho rozhodne nemali zaprofilovať ako herca z béčkových snímkov i keď občas spravil poriadny krok vedľa. Napríklad v prípade Pearl Harbor.  Film, ktorý mal založený na skutočných udalostiach sa k realite nepribližuje ani zďaleka a z masakru, ktorý sa odohral na Havaji urobil Michael Bay akčný trhák, ktorému nechýba romantika a drsné hlášky. Smutné.

New Year’s Eve

ČSFD: 62%

IMDB: 5,7/10

New Year’s Eve je druhým filmom režiséra Garryho Marshalla, ktorý ide podľa takého istého konceptu ako jeho predchodca, Dokonca by ste mohli mať pocit, že jeho predchádzajúci film Valentine’s Day bol len prepísaný tak aby sa nekonal na Valentína, ale na nový rok. Romantické zápletky, ktoré nemajú šťavu sú rozdelené na niekoľko poviedkových osud a každá z nich nesie to isté posolstvo plné pátosu. Obsadenie film tvorili herci ako Zac Efron, Katherine Heigl, Robert De Niro, Jessica Biel, Hilary Swank, Michelle Pfeiffer, Ashton Kutcher, Sarah Jessica Parker či Jon Bon Jovi.

Movie 43

ČSFD: 62%

IMDB: 5,7/10

Víťaza zoznamu vám vôbec nemusí byť ľúto, pretože Movie 43 je vo filmových kruhoch známy ako synonymum pre brakovú katastrofu. Ide o niekoľko komediálnych príbehov, ktoré pôsobia, akoby ich autori konzumovali priveľké množstvo psychotropných látok, a tak z dlhej chvíle vyplodili nesúvislé a absurdné scenáre  bez myšlienky či kúska vtipu. Vo filme sa síce objavili tváre ako Emma Stone, Naomi Watts, Gerard Butler, Kate Winslet, Anna Faris a Hugh Jackman, no vzhľadom k množstvo anticien, ktoré film utŕžil, to rozhodne nie je vec, ktorou by sa mali chváliť.

Pozri aj: Rasizmus, drogy, vojna a fastfood. To sú ústredné témy najlepších filmov podľa skutočnej udalosti tohto roka

Uložiť článok

Najnovšie články