Foto: MovieStillsDB

Upozorňujeme, že článok obsahuje podrobnosti z deja pripravovaného filmu.

Už o niekoľko dní sa má do knižnice Netflixu dostať novinka s názvom Blonde, ktorá sa bude sústrediť na život Marilyn Monroe. Ako sme vás už informovali, pôjde vôbec o prvý film určený iba pre dospelých, ktorý streamovacia služba uvedie. Prvé recenzie divákov, ktorí už novinku mali možnosť zhliadnuť, ukazujú, prečo táto životopisná snímka dostala kontroverzné hodnotenie NC-17, píše Unilad

Článok pokračuje pod videom ↓

Hodnotenie NC-17 znamená „vhodný iba pre dospelého diváka“. A nie je ani zďaleka samozrejmosťou, že by ho filmy z dielne streamovacích služieb dostávali. V prípade novinky Blonde je to ale inak.

Foto: MovieStillsDB

Kým sa doteraz viedli iba dohady o tom, prečo takéto hodnotenie získala, teraz je to už jasnejšie. Unilad vysvetľuje, že film obsahuje hneď niekoľko brutálnych scén sexuálneho napadnutia.

Ak sa chcete vyhnúť detailnejším spoilerom z deja, túto časť článku radšej preskočte.

Minúta a pol nepekného pohľadu

Blonde prinesie veľmi nepríjemnú scénu, v ktorej John F. Kennedy núti Marilyn Monroe k orálnemu sexu a sexuálne ju zneužije. Samotná scéna orálneho uspokojovania má byť dlhá, trvá minútu a pol a sústredí sa na tvár Marilyn, ktorej to, čo sa deje, nie je vôbec príjemné. Snaží sa nevracať, no nie je to jednoduché.

Foto: MovieStillsDB

Nie je to vzrušujúce, ale mimoriadne nepríjemné

Prvé pohľady na snímku Blonde prichádzajú od kritikov, ktorí ju už mali možnosť vidieť. Magazín Vulture uvádza, že po diskusiách o tom, prečo film dostal hodnotenie NC-17, je to každému, kto videl spomínanú scénu, viac než jasné. „Aby sme to uviedli na pravú mieru, nie je to vôbec dráždivá scéna, ale napätá a znepokojujúca,“ píše Vulture.

The Daily Beast pokračuje v opise tohto nepríjemného momentu a vysvetľuje, ako došlo k znásilneniu Marilyn. Dodáva však aj to, že neexistujú žiadne podložené dôkazy o tom, že by Kennedy Monroe sexuálne napadol aj v skutočnosti.

Z výkonu Any de Armas sú ľudia nadšení

Režisér snímky Andrew Dominik podľa Uniladu už v minulosti hovoril o scéne znásilnenia, ktorá vychádza z rovnomennej knižnej predlohy Joyce Carol Oates.

Ako snímka s touto kontroverznou scénou uspeje medzi divákmi Netflixu, uvidíme už 23. septembra. Na festivale v Benátkach zožala Ana de Armas, ktorá stvárnila Marilyn Monroe, dlhý, 14-minútový standing ovation. A podľa CNN sa dokonca neubránila slzám. Práve jej herectvo a stvárnenie tejto ikony sa momentálne tešia veľkej chvále.

Najnovšie články