Záber zo snímky Blonde Foto: MovieStillsDB

Blonde vychádza zo života Marilyn Monroe.

Na Netflix sa dostal prvý film s hodnotením NC-17, čo znamená iba pre dospelých. Je ním snímka Blonde, ktorá vychádza z rovnomenného románu Joyce Carol Oates pojednávajúcom o živote ikony Marilyn Monroe. Na jeho premiéru sa tešilo množstvo divákov, no mnohí napokon zostali prekvapení alebo dokonca znechutení, uvádza Unilad.

Článok pokračuje pod videom ↓

Režisér Andrew Dominik do hlavnej postavy svojej snímky obsadil herečku Anu de Armas a kritici aj diváci hovoria o jej životnej úlohe. Napriek tomu možno povedať, že snímka rozdelila ľudí do dvoch kategórií. Kým jedna skupina nešetrí chválou, druhá ju nedokáže ani dopozerať.

Vypínajú ju po niekoľkých minútach

Ak si chcete pozrieť Blonde, musíte si vynahradiť 167 minút svojho času. To ale nie je to, čo divákov prekvapilo. Unilad upozornil na reakcie divákov na Twitteri, ktorí sa zdôverili s tým, že snímku nedokážu dopozerať, pretože je im to nepríjemné.

„Nedokázal som dopozerať viac ako 20 minút z takmer troch hodín. To, čo som videl, bolo kruté a srdcervúce. Film je absolútne nepozerateľný,“ napísal jeden zo sledujúcich.

V ďalšie reakcii sa divák priznal s tým, že aj keď Netflix upozornil na sexuálny obsah v snímke, musí poznamenať, že ukazuje prvky zneužívania detí či násilia páchaného na ženách vrátane toho sexuálneho. „Prosím, pripravte sa na to, ak to budete pozerať,“ dodal.

„Videla som prvých 20 minút Blonde a potom som hneď musela ísť na Twitter a zistiť, či sú aj ostatní ľudia tak znechutení, ako som aj ja,“ napísala ďalšia diváčka.

Nie je pre každého

Diváci sa v podstate zhodujú na tom, že nejde o príjemné pozeranie či nejakú oddychovku, práve naopak. Už od začiatku snímka dávkuje nepríjemné scény, ktoré ale majú svoje opodstatnenie. Dokáže však poriadne zasiahnuť diváka, a preto je jeho hodnotenie NC-17 opodstatnené. Ak patríte medzi fanúšikovej artovej kinematografie, či máte radi nevšedne spracované filmy, pravdepodobne vás tento zasiahne.

Film ale nie je určite pre každého, o čom svedčia aj jeho hodnotenia. Na ČSFD získal 66 % a na databáze IMDb hodnotenie 5,8/10.

Uložiť článok

Najnovšie články