Ilustračná foto: TASR - Radovan Stoklasa/Unsplash

Malá nepozornosť vás môže zbytočne obrať o peniaze, špekulanti využívajú taktiku známu zo zahraničia.

Kupovanie diaľničných známok je proces, ktorým každý rok prechádza množstvo slovenských vodičov. Aj vy ste si možno všimli, že pri hľadaní webovej stránky oficiálneho predajcu ste natrafili na špekulantov, ktorí vám síce produkt skutočne predajú, no za vysokú prirážku. Na problém upozornili Aktuality.sk.

Zbytočne preplatíte

V praxi to funguje tak, že diaľničné známky predáva hneď viacero subjektov. Ako informujú Aktuality, motoristom sa môžu počas vyhľadávania oficiálneho webu cez Google zobraziť aj iné stránky ponúkajúce rovnaký produkt. Často sa stáva, že oficiálny predajca sa vo vyhľadávaní môže zobraziť až na treťom mieste. Pre vytvorenie presnejšej predstavy o tom, ako to vyzerá, porovnal portál ceny neoficiálnych stránok s tou oficiálnou.

Napríklad, 10-dňová známka štandardne stojí 12 eur, na webe sk-vignette.com si za ňu pýtajú 13,40 eura a na webe digitalnaznamka-slovensko.sk dokonca až 20,95 eura. Rovnaký princíp je uplatnený aj pri 30-dňovej a ročnej známke. Kým u oficiálneho predajcu sú ceny nastavené na 17 eur, respektíve 60 eur, spomínané weby si účtujú prirážky a v konečnom dôsledku môžete pri jednorazovom nákupe preplatiť aj 15 eur.

„V cene známky je započítaný aj poplatok navyše za sprostredkovateľskú službu a takýto nákup neodporúčame,“ upozorňujú na takéto nákupy diaľničiari. Vo všeobecnosti zrejme platí, že takéto praktiky sú známe aj zo zahraničia a sú smerované hlavne na zahraničných turistov, ktorí nemusia mať v systéme prehľad. Existuje však vysoká pravdepodobnosť, že nachytať sa dali aj mnohí Slováci, ktorí za predražené známky zbytočne zaplatili viac.

Uložiť článok

Najnovšie články