Foto: MovieStillsDB

Koľko z nich ste videli?

Deväťdesiate roky boli vo svete filmu mimoriadne plodným obdobím, počas ktorého vzniklo hneď niekoľko ikonických a dnes už kultových diel. V každom žánri by sme vedeli nájsť zástupcu toho najlepšieho. Tentoraz sme sa rozhodli pozrieť na žáner plný napätia a dodnes nenaplnenej studnice nápadov. Ktoré známe trilery či mysteriózne filmy, ktoré vás doslova prikujú k sedačkám, nájdete na známych streamovacích platformách?

Článok pokračuje pod videom ↓

Tak ako naposledy s komédiami, aj teraz sa ponoríme do éry 90. rokov, avšak tentoraz to nebude až také farebné, ale skôr ponuré. Opäť ale pripomenieme diela, ktoré sú obľúbené medzi divákmi aj po rokoch. Túto desiatku legendárnych trilerov či mysterióznych filmov nájdete na obľúbených streamovaích platformách, ako sú Netflix, Disney+, SkyShowtime či HBO Max, alebo Amazon Prime Video.

Fargo – HBO Max/Amazon Prime Video

Kultový krimifilm bratov Joela a Ethana Coenovcov, ktorý bol základom pre rovnako úspešný rovnomenný seriál, vznikol ešte v roku 1996. V hlavných úlohách krimitrileru s prvkami čiernej komédie sa predstavili Frances McDormand, William H. Macy či Steve Buscemi.

Fargo v 98 minútach rozpracúva hneď niekoľko dejových zápletiek. Na začiatku sú nájdené mŕtvoly troch ľudí, ktorých niekto zavraždil. Policajtka v pokročilom štádiu tehotenstva, Marge Gunderson, začne vyšetrovanie, ktoré odhalí nebezpečnú hru chamtivosti a flákania. Jerry Lundegaard, manžel, otec a obchodník s autami, ktorý dlho trpel v područí svojho bohatého šéfa a svokra, vymyslí prepracovaný plán, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je únos vlastnej ženy. Chce sa tak dopracovať k miliónu dolárov, aby mohol splatiť nahromadené dlhy z hazardných hier. Samozrejme, všetko, čo sa môže pokaziť, sa napokon aj skutočne pokazí a vyšetrovateľka Gundersonová jeho plán začne postupne odhľaovať. Tento kultový krimitriler nájdete na HBO Max a aj na Amazon Prime Video.

Candyman – SkyShowtime

Nie každý horor je hororom, ale skôr trilerom a platí to aj v prípade tohto filmu z roku 1992. Candyman je založený na strašidelnom príbehu o vraždiacom maniakovi s hákom namiesto ruky. Nie každý týmto „báchorkám“ verí, kým s Candymanom nemá niečo dočinenia. Podobne je na tom aj Helena (hrá ju Virginia Madsen), pokiaľ tajne nenavštívi miesto, kde sa odohrala brutálna vražda. Candyman ju ale o svojej existencii presvedčil, keď zmasakroval niekoľko ľudí. Policajti sú ale pri vyšetrovaní presvedčení, že Helena je podozrivá a je len jeden človek, ktorý ju môže očistiť, a tým je Candyman.

Hra (The Game) – SkyShowtime

Režisér David Fincher patrí k priekopníkom triler žánru, jeho filmy sa však na streamovacích službách objavujú len sporadický. Jeden z jeho najznámejších počinov nájdete aktuálne na SkyShowtime a v jeho hlavných úlohách sa objavili esá ako Michael Douglas a Sean Penn.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články