Ilustračné foto: Profimedia / Unsplash

Ľuďom len tak strhlo z účtu peniaze. Tvrdia, že neklikali na žiadne zvláštne odkazy.

Už ste si objednali niečo z e-shopu Temu? Ak áno, pre istotu si skontrolujte svoje bankové účty. Ako informuje portál TV Noviny, Slovákom a Čechom z nich zmizli peniaze a vinia z toho práve túto aplikáciu. 

Apka Temu láka nízkymi cenami. Nájdete tu tovar od výmyslu sveta doslova za pár centov či eur. No na povrch vyplával škandál, ktorý môže niektorých ľudí od nákupov odradiť.

Prišla o desiatky eur. A nebola jediná

Jedna zákazníčka opísala, ako jej z účtu len tak stiahlo niekoľko eur. Najprv 2 eurá, potom 38 eur a napokon 49 eur, opisujú skúsenosti Slovenky Terezy TV Noviny. Zašlo to až tak ďaleko, že sa rozhodla dať si zablokovať kartu. Našťastie, peniaze jej banka vrátila. Nebola však jediná.

O peniaze prišla aj Natália, ktorá si z Temu nič neobjednala, len sa zaregistrovala. Týchto ľudí spája to, že tvrdia, že neklikali na žiadne podozrivé linky, no o peniaze napriek tomu prišli.

Temu tieto obvinenia odmieta

Portál oslovil spoločnosť, ktorá vyjadrila svoje stanovisko a takéto tvrdenia odmieta.

„Naše platobné transakcie dodržiavajú normy PCI DSS a sú ďalej posilnené protokolmi 3D Secure v spolupráci s poprednými bankami. Na posilnenie bezpečnosti spúšťame program odmeňovania za chyby, do ktorého zapájame odborníkov na kybernetickú bezpečnosť, aby identifikovali a odstraňovali zraniteľnosti.“

Podobné prípady sa však objavili aj v Česku a dokonca na ne upozornil aj Národný úrad pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť.

Uložiť článok

Najnovšie články