Alexandra Geletová / /
Myslíte si, že túžite po nejakej veci? Možno v skutočnosti len chcete pocity...

Kedy sa prestaneme hnať za niečím „viac“? Za viac peniazmi, lepším sexom, inou krajinou, v ktorej budeme žiť, lepšou prácou, inými priateľmi či šťastnejším životom? Tento zoznam by mohol pokračovať donekonečna. Väčšina ľudí dokáže identifikovať, čo chcú: „Mať krásnu postavu. Mať viac času pre seba. Lepšiu kariéru.“ Ale keď sa ich opýtate, prečo to chcú, zrazu vám nedokážu odpovedať. Je to pochopiteľné. Naučili sme sa ceniť si veci. Tak vieme našu hodnotu.

Ale nie sú to veci, ktoré chcete, sú to pocity. Možno ste si mysleli, že určité veci (tie, ktoré „chcete“), vám tieto pocity prinesú, no nie je to tak. A čakaním na všetky tieto veci taktiež nebudeme šťastnejší.

Čo je za tým? Za všetkými vecami, ktoré chcete?

Všetko je prázdne a zbavené významu. Je to len naša túžba, ktorá pripisuje tým jednotlivým veciam význam. Ľudia sa často dokážu stratiť. Stratiť sa v honbe za nejakými vecami. Sú ochotní urobiť čokoľvek, pretože sú presvedčení, že potom budú konečne šťastní. Ale viete čo? Nakoniec si aj tak len uvedomia, že v podstate tú vec ani nechcú. Chcú niečo úplne iné.

Tak napríklad: môžete si povedať, že chcete stabilnejšiu a lepšie platenú prácu. Ale je to naozaj to, čo chcete? Možno áno, ale možno chcete len bezpečnejšiu budúcnosť, väčšiu slobodu alebo lepší spoločenský status. Ktovie.

Možno si skôr či neskôr uvedomíte, že v podstate ani veľmi neviete, čo vlastne chcete. Ale nebojte sa, je v poriadku byť zmätený. Je v poriadku byť tak trochu stratený a nevedieť. Aby ste prišli na to, čo naozaj chcete, musíte len sami sebe klásť tie správne otázky.

Ako získať to, čo vlastne chcete

unsplash.com

Získať v živote to, čo chcete, funguje tak trochu na princípe, kde všetko môže odštartovať aj ten najmenší pocit. Všetko, celá zmena, totiž pochádza z pocitu. Vidíte, zas to je len o tých pocitoch, nie o veciach.

To, ako sa cítite, to, aké pocity vo vás niečo vyvoláva, to všetko môže mať obrovský vplyv na náš život a na to, čo v ňom chceme. Je tiež dôležité si uvedomiť, že kým mnohí ľudia sa týchto pocitov, pocitov vyvolávajúcich zmenu boja, nie je dôvod pred nimi utekať alebo sa pred nimi skrývať. Sú veľmi dôležité. Pretože práve oni nám pomôžu identifikovať, čo vlastne v živote chceme a potom nám poskytnú zoznam krokov, ktoré nás skôr či neskôr dovedú do nášho vytúženého cieľa.

Zhrnutie

Po prvé, často to nie sú veci, ktoré chcete, ale pocity. To je veľmi dôležitá vec, ktorú si musíte pamätať. Po druhé, nebojte sa týchto pocitov. S pocitom prichádza zmena. Kráčajte im naproti, preskúmajte ich, pozrite sa na ne v hlbšom slova zmysle.

Po tretie, každý deň nájdite čo najviac príležitostí, kde budete schopní cítiť tieto pocity. Vytvárajte si tie príležitosti dokonca sami. Nebojte sa im otvoriť svoj život, pretože vedzte, sú to práve oni, ktoré vás dovedú tam, kam chcete.

unsplash.com

Pozri aj: Tento psychologický dôvod vás presvedčí o tom, že peniaze by sme mali utrácať na zážitky, nie na veci

ideapod
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)