Čo bude po smrti? Hlina a koniec? Rozplynieme sa v ničote? Skúsenosti ľudí, ktorí prežili vlastnú smrť, vravia o opaku...

Môže sa to stať každému z nás. Na chvíľu sa dostaneme na druhú stranu. Na tú, z ktorej väčšinu niet návratu. A čo nás tam čaká? Podľa užívateľov otvorenej sociálnej siete Reddit neuvidíme iba svetlo na konci tunela. Čaká nás tam celé spektrum zážitkov. A tie nemusia byť vždy len príjemné…

Tak sa zdá, že karma alebo tradičné božie mlyny naozaj fungujú. Nikto nemôže konať beztrestne zlo. Raz sa mu to všetko spočíta. Tí, čo prežili klinickú smrť, mávajú rôzne zážitky. Zhodnú sa však v jednom. Nič už nebude tak, ako predtým. Táto mimotelová skúsenosť im absolútne zmenila život. Prečítajte si skúsenosti ľudí, ktorí sa podelili so svojimi zážitkami.

Nikdy som si nemyslel, že existuje posmrtný život. V spánku som sa vplyvom nadmernej konzumácie liekov vyslovene odpojil od svojho tela. Ocitol som sa v pekle, o ktorom som nevedel, že vôbec existuje. Áno, mal som síce nejaké spomienky z detstva, no toto bolo reálne. Všade bol oheň a láva. Tá vnútorná bolesť však bola neznesiteľná. Teraz už verím v posmrtný život.


Cítil som mier. Nevidel som žiadne svetlo, nepočul žiadne fanfáry. Všetko, čo som cítil, bol to pocit absolútneho pokoja. Stalo sa to pri nehode, pri ktorej som odišiel z tela. Niekto ma vrátil späť, kričali na mňa, nech sa nadýchnem. Hneval som sa na celý svet. Chcel som v tom pocite zotrvať naveky. 


Prvé, čo som videla, bolo svetlo. Ako som  sa približovala ku svetlu, svetlo sa približovalo ku mne. Bolo to akoby sa naraz rozsvietilo milión svetielok. Moje vedomie sa spojilo so všetkým navôkol. Mala som pocit, akoby som bola spojená s každou živou bytosťou. Bol to pocit absolútnej jednoty. Viem, že to nebola halucinácia zo zranenia. Časť zo mňa verí, že to je presne to, čo ma čaká i po smrti.

Photo by Alexander S. Kunz on Unsplash

Môj strýko bol narkoman. Drogy mu takmer úplne zničili život. Raz sa predávkoval a na dve minúty opustil telo. Vravel o tom, že sa stretol so stvorením, ktoré mu tvrdilo, že je neskutočne milovaný. Ten pocit ho úplne vtiahol. „Ešte sa stretneme,“ povedalo mu to stvorenie. Od vtedy sa drog ani len nedotkol.


Môj brat sa predávkoval. Opustil telo a po návrate naspäť každému hovoril, že mu niekto povedal, že ešte nie je jeho čas. Myslel som si, že si robí srandu, no opakoval to stále dokola. Bol zarytý ateista, no všetko sa zmenilo po tomto zážitku.


Mala som 5 alebo 6 rokov, keď sa to stalo. V nemocnici som na chvíľu zomrela. Dostala som sa do nádhernej záhrady, všade bolo množstvo šťastných ľudí a psov. Bol to pre mňa ten najlepší pocit na svete. No niekto ma postavil pred voľbu. Buď ostanem žiť na tomto krásnom mieste, alebo pôjdem naspäť k svojim rodičom. Nevedela som sa rozhodnúť, pretože najradšej by som ostala tam. Avšak vedela som, že by to bol koniec pre mojich rodičov. Dnes, takmer po šesťdesiatich rokoch, si stále pamätám na tento zážitok. A neviem sa dočkať, kedy zomriem prirodzeným spôsobom. Odvtedy, čo sa mi to stalo, sa už vôbec nebojím smrti. 

Photo by Patricia Prudente on Unsplash

Môj otec zomrel celkovo až osemkrát. Zakaždým sa dostal na nádherné miesto plné ľudí rôznych rás a vierovyznaní. Všetci boli šťastní a jediný zmysel tam mala láska.


Minulý rok som sa pri kúpaní takmer utopil. Trvalo približne dve minúty, kým ma vytiahli na breh. Dostal som sa do stavu, kde nebolo nič. Len prázdnota. Mal som pocit, akoby ten pocit nemal konca kraja. Bol to naozaj dlhý, predlhý deň. Nikdy nezabudnem na ten zážitok.


V nemocnici som prekonala zástavu srdca. V momente sa mi premietol pred očami celý život. Bolo to intenzívne, detailné, videla som každý okamih svojho života. Potom ma začali oživovať a ja som sa vrátila. 


Stalo sa to po 40-hodinovom pôrode mojej dcérky. Začala som masívne krvácať a stratila som vedomie. Dostala som sa do stavu, v ktorom mi bolo príjemne. Všade pokoj, neexistoval čas a ja som si povedala, že to je celkom pekná doba na odchod. No potom som si pomyslela na dcérku, ktorú som práve porodila. A vtedy som sa vrátila do tela. Mala som prečo žiť a viem, že môj čas ešte neprišiel.

To, či týmto príbehom budete veriť alebo nie, necháme už na vás. No tí, čo to zažili, svorne tvrdia, že mimotelový zážitok im úplne zmenil život…

Pozri aj: Existuje život po smrti? Toto sú 4 najzaujímavejšie teórie o tom, čo sa s nami stane, keď zomrieme

dailymail
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy