Nedať sa pohltiť problémami môže byť náročné, ale nie nemožné.

Každý z nás má problémy. Väčšie či menšie, problémy sú stále problémy. A keď sa jeden pridá k druhému a všetko sa to nakopí, dokáže nás tá masa úplne pohltiť. Je potom veľmi jednoduché dostať sa do kolotoča smútku, depresie, zlej nálady, podráždenosti a nechuti do života. Ale nemusí to tak byť. Nabudúce, keď budete úplne pohltení svojimi problémami, spomeňte si na tieto veci, ktoré vás povzbudia a zaručene vám pomôžu.

#1 „Toto nie je prvýkrát. Už si to raz zvládol, zvládneš to aj teraz.“

Koľkokrát ste si už museli prechádzať ťažkým obdobím? A vidíte, vždy ste to nejako zvládli. Vždy sa našlo nejaké riešenie. Vždy sa na konci všetko vyjasnilo. A presne to sa stane aj tentokrát. Zachovajte pokoj, už ste to zvládli miliónkrát, tak to celkom určite zvládnete aj teraz.

#2 „Nemôžete kontrolovať všetko.“

Je to jednoducho tak. Nie všetko môžete kontrolovať. Tak čo keby ste tú energiu, namiesto toho, aby ste si lámali hlavu s úplne všetkým, radšej investovali do toho, čo reálne môžete ovládať a zmeniť? Uvidíte, ako vám bude ľahšie.

#3 „Zmeny nemusia byť len pomalé.“

Mnoho ľudí tvrdí, že zmeny si vyžadujú svoj čas. Áno, môže to byť pravda, ale to neznamená, že všetky zmeny sú pomalé. Niekedy zmena dokáže prísť aj pomerne rýchlo, stačí tomu napomôcť a vynaložiť viac úsilia – samozrejme tam, kde to má aj význam.

unsplash.com

#4 „Nikto je nie na všetko sám.“

Možno sa tak cítite, možno si to dokonca aj myslíte, ale vedzte, že to nie je pravda. Nie ste sami. Vždy tu budú okolo vás ľudia, ktorí vás podporia, ktorí vám pomôžu a ktorí vás povzbudia. Nemusíte si tým všetkým prechádzať osamote.

#5 „Nie je to až také zlé, ako sa zdá.“

Naozaj, problémy vôbec nie sú také zlé. To len naša hlava sa s nami zahráva a vytvára z nich úplnú katastrofu. V skutočnosti to pritom môže byť úplne inak. Takže nádych a výdych.

#6 „Problém po probléme, nie všetko naraz.“

Rozumiem, máte toľko problémov, až neviete, ktorý z nich máte začať riešiť ako prvý. Pamätajte si však, že ich nemusíte riešiť všetky naraz. Najprv jeden, potom druhý a ostatné. Skúste na to ísť postupne.

#7 „Tým, že sa budete problémom vyhýbať, sa nič nevyrieši.“

Dôležité je, aby ste problémom aj reálne čelili. Nemôžete sa im vyhýbať donekonečna, pretože nakoniec vás aj tak dobehnú – a bude to ešte horšie. Neschovávajte sa a postavte sa im tvárou v tvár. Možno budete dokonca prekvapení, aké jednoduché je nájsť riešenie, ak ho budete aj naozaj hľadať.

unsplash.com

Pozri aj: Prekvapí vás, že aj týchto 6 vecí, ktoré sa dejú s vaším telom, má na svedomí úzkosť

powerofpositivity
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy