Foto: MovieStillsDB

Uvedomili ste si aj vy, že táto postava z Game of Thrones už v období Rodu draka žila?

Seriál Rod draka (House of the Dragon) z dielne HBO aktuálne žne obrovský divácky úspech. Ako určite viete, ide o prequel k seriálu Game of Thrones a mnohým divákom sa pri sledovaní v hlave vynorila otázka, čo všetko budú mať spoločné. Keďže sa dej Rodu draka odohráva o niekoľko stoviek rokov skôr, obľúbené postavy v ňom neuvidíte. LAD Bible ale upozornil, že jedna by sa tu teoreticky predsa len mohla objaviť. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak patríte medzi tých fanúšikov, ktorí sa snažia medzi týmito dvoma seriálmi hľadať čo najviac spojitostí, s veľkou pravdepodobnosťou ste už nejaké presahy spozorovali. Zamysleli ste sa ale nad tým, či je možné, aby sa niektorá z postáv zo seriálu Game of Thrones objavila v Rode draka? A ak aj áno, nevylúčili ste túto možnosť?

Na fotografii postava Melisandre z Asshai zo seriálu Game of Thrones Foto: MovieStillsDB

Jedna postava žila aj v časoch, do ktorých je zasadený seriál Rod draka

LADbible vysvetľuje, že udalosti v prequeli Rod draka sa odohrávajú takmer až 200 rokov pred časmi Daenerys Targaryen.

Ak ale zalovíte v pamätiach a spomeniete si na postavu Melisandre z Asshai, vynorí sa vám jej veľké odhalenie, podľa ktorého bola v Game of Thrones oveľa staršou, než sa zdalo. A preto by sa ako jediná mohla objaviť aj v Rode draka, keďže v tomto období podľa všetkého už žila.

Túto možnosť pripomenula aj samotná herečka

Na to, že je to skutočne možné, upozornila aj herečka Carice van Houten na svojom Instagrame, ktorá túto postavu stvárnila. Zdieľala pripomienku, že jej postava má v Game of Thrones stovky rokov a ľudia so svojimi teóriami okamžite zaplavili Twitter, pretože ich táto možnosť nadchla.

Či sa tak ale naozaj stane a Melisandra sa z Game of Thrones „prenesie“ aj do Rodu draka, je aktuálne otázne. Keďže ale HBO hneď po premiére prvej epizódy avizovalo obnovenie seriálu aj na druhú sériu, je možné, že sa toho niekedy v budúcnosti skutočne dočkáme.

Najnovšie články