Foto: MovieStillsDB

Oppenheimera treba vidieť! No ak ste tak už urobili, nemali by ste vynechať ani túto snímku.

Uplynulá noc sa niesla v znamení Oscarov. Po niekoľkých kontroverzných rokoch nás nečakalo v podstate žiadne väčšie prekvapenie a bodovali očakávaní favoriti. Ako sme vás informovali, až sedem sošiek si odniesol Oppenheimer, najlepším zahraničným filmom sa zas stala dráma Zóna záujmu, ktorú vám tiež odporúčame vidieť. A táto svojrázna snímka, o ktorej budeme hovoriť, si odniesla štyri ocenenia a nesie názov Chudiatko (Poor Things)

Článok pokračuje pod videom ↓

Chudiatko pochádza z dielne gréckeho režiséra Yorgosa Lanthimosa. Na svojom konte má filmy ako KynodontasZabitie posvätného jeleňa alebo Favoritka. V jeho najnovšom počine hviezdia Emma StoneMark RuffaloWillem Dafoe a ďalší.

Práve Emma Stone získala Oscara za najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe. Okrem toho si Chudiatko odnieslo zlaté sošky aj v kategóriách najlepšia výprava, kostýmy a masky.

Nie je to film pre každého, napriek tomu si ho pozrite

Snímka je akousi obdobou Frankensteina. Ukazuje svojrázneho vedca, ktorý privedie späť k životu mladé dievča — Bellu. „Túži po poznaní sveta a ľudí. Hladná po skúsenostiach, ktoré jej chýbajú, utečie s Duncanom Wedderburnom, prefíkaným a zhýralým právnikom, do víru dobrodružstiev naprieč kontinentmi. Bella nepodlieha predsudkom doby a zasadzuje sa za rovnoprávnosť a slobodu,“ uviedol oficiálny text distribútora.

V skutočnosti ide o film, ktorý niektorí možno ani nedopozerajú do konca. No treba mu dať šancu, pretože stojí skutočne za to. O čom svedčia aj vysoké hodnotenia divákov.

Foto: MovieStillsDB

Na ČSFD Chudiatku svieti 84 % a na portáli IMDb hodnotenie 8,1/10. Takže ak ešte váhate, už viac nie je nad čím rozmýšľať — pozrite si ho.

Chudiatko si môžete momentálne zapožičať cez Amazon Prime Video za poplatok.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články