Foto: MovieStillsDB

Doba sa zmenila a zareagovali na to aj tieto známe postavičky.

Súčasná mladá generácia vníma niektoré veci inou optikou, než ich rodičia či starí rodičia. A to je úplne normálny a prirodzený proces. Preto sa môže stať, že na čom sme sa ešte pred desiatimi rokmi smiali, dnes už také vtipné verejnosti nepríde, priam naopak a je to vnímané ako nevhodné. Museli sa s tým vysporiadať aj obľúbení Simpsonovci. Ak zalovíte v pamäti, možno si spomeniete na scény, v ktorých Homer chytil neposedného Barta za krk, triasol ním a škrtil ho. Ako uvádza UNILAD, s tým je teraz koniec. A nie je to žiadna náhoda. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Spomínaná scéna sa skôr spája so staršími časťami Simsponovcov a v tých nových ju už neuvidíte. A nová 35. séria priniesla aj vysvetlenie, prečo je tomu tak.

V milosti to možno nikto ani neriešil, dnes by s tým mohol byť problém

Simpsonovci odvysielali svoje prvé epizódy ešte v roku 1989. Odvtedy sa veľa vecí zmenilo. Napríklad aj to, ako sú vnímané telesné tresty, či už rodičov na svojich deťoch alebo aj učiteľov v školách na žiakoch. Kým v minulosti sa možno nad tým ľudia ani nepozastavili, dnes je to inak. A vnímajú to tak aj tieto žlté postavičky.

Konkrétne v tretej časti sa objavila scéna, v ktorej Homer poznamenal, že škrtiť chlapca sa vyplatilo. Potom podotkne, že iba žartuje a už to nerobí, pretože časy sa zmenili.

Na jednej strane do odráža fakt, že tvorcovia sa pravidelne snažia reflektovať realitu a náš skutočný svet, na druhej je irónia, že Homer pripúšťa plynutie času, keďže sám nestarne. Ale to pri Simpsonovcoch také podstatné ani nie je.

Uložiť článok

Najnovšie články