Foto: Profimedia

Vybraný záujemca nemusí mať žiadne profesionálne herecké skúsenosti.

Sledovanosť seriálu Koruna (The Crown) na Netflixe po smrti kráľovnej Alžbety II. prudko vzrástla. Už o niekoľko týždňov sa diváci môžu tešiť na 5. sériu, ktorá ukáže rozpad manželstva princeznej Diany a Charlesa, súčasného kráľa Karola III.. Čas v seriáli plynie a to znamená iba jedno, ďalšia séria sa bude odohrávať iba v nedávnej minulosti. A s tým súvisí aj vyhlásenie kastingu na herca, ktorý by dokázal verne stvárniť princa Harryho, uvádza LADbible

Článok pokračuje pod videom ↓

Na kastingovej databáze StarNow je aktuálne vypísaná veľmi lákavá ponuka. „Robert Sterne, kastingový riaditeľ seriálu Koruna, hľadá výnimočného mladého herca, ktorý by stvárnil princa Harryho v ďalšej sérii,“ píše sa v inzeráte.

Na fotografii princ Harry a princ William v roku 2006. Foto: Profimedia

Nemusí mať žiadne profesionálne skúsenosti

Požiadavkou je silný fyzická podobnosť a veľkou výhodou to, že záujemci nemusia mať žiadne profesionálne herecké skúsenosti. Ide teda o mimoriadne lákavú ponuku, ktorá môže niekomu raketovou rýchlosťou naštartovať kariéru.

Okrem fyzickej podobnosti by mal mať uchádzač 16-20 rokov a mal by pochádzať zo Spojeného kráľovstva.

Záber z pripravovanej 5. série Koruny. Foto: MovieStillsDB

Na vybraného čaká dobré platové ohodnotenie

Time Out vysvetľuje, že 6. séria Koruny bude posunutá až do obdobia po svadbu súčasného kráľa Karola III. a Camilly, ktorá sa odohrala v roku 2005. V tom čase boli William a Harry dospelými, čo znamená, že aj v seriáli sa im môže dostať dostatok priestoru.

Konkurz na rolu Harryho je vypísaný do 14. októbra a nakrúcanie by malo začať už v novembri tohto roka. Okrem profesionálneho štábu a skúseností, ktoré na vybraného čakajú, kastingový režisér sľubuje aj „dobré platové podmienky“.

Najnovšie články