Foto: Profimedia

Podľa reportéra je príbeh Jeffreyho Dahmera na Netflixe skreslený.

Samozrejme, pokiaľ ide o filmy a seriály, diváci by mali rátať s tým, že nie všetko bude vyobrazené tak, ako sa to odohralo v skutočnosti. Reportérka, ktorá ako prvá priniesla príbeh Jeffreyho Dahmera, však hovorí, že Netflix urobil v minisérii o vrahovi množstvo chýb.

Článok pokračuje pod videom ↓

Detaily nesedia, Netflix urobil niekoľko chýb

Reportérka Anne E. Schwartz medzi prvými informovala o Dahmerovom príbehu, dokonca bola prvou novinárkou, ktorá vstúpila do jeho bytu. Myslí si však, že seriál je zbytočne zdramatizovaný. V rozhovore pre The Independent sa vyjadrila, že aj keď chápe, prečo si diváci seriál Monštrum: Príbeh Jeffreyho Dahmera obľúbili, množstvo dôležitých detailov v ňom jednoducho nesedí.

Ako píše LAD Bible, Anne v roku 1991 pracovala ako novinárka pre Milwaukee Journal. Nepáči sa jej napríklad to, že seriál vykreslil policajtov, ktorí sa na riešení prípadu podieľali, ako rasistických homofóbov. Anne s nimi trávila veľa času a rozprávala sa aj s ľuďmi priamo na scéne a podľa nej takí neboli. Dodáva, že v časoch, keď ľudia polícii tak či tak príliš nedôverujú, je takéto vykreslenie mužov v uniformách jednoducho nevhodná a zbytočná dramatizácia.

O Dahmerovi napísala knihu

Netflix nepresne vyobrazil aj ďalšie detaily. Napríklad, Glenda Cleveland, ktorá sa pokúsila zachrániť jednu z Dahmerových obetí, žila podľa seriálu v tej istej budove ako vrah. V skutočnosti však žila v oddelenej budove. „V prvých piatich minútach prvej epizódy môžu diváci vidieť, ako Glenda klope Dahmerovi na dvere. To sa ale nikdy nestalo,“ hovorí Anne.

Foto: Profimedia

Anne dodáva, že na prvý pohľad vyzeral Dahmerov byt celkom obyčajne. Až postupne policajti objavovali všetky hrôzy, ktoré sa v ňom nachádzali, vrátane polaroidových fotografií jeho obetí. Po tom, čo o Dahmerovi publikovala článok, napísala o ňom aj knihu s názvom The Man Who Could Not Kill Enough.

Reportérka v rozhovore priznala, že po tom, čo kniha vyšla, zatelefonoval jej samotný Dahmer. Údajne sa mu nepáčilo, ako vykreslila jeho rodičov. V knihe totiž tvrdí, že vraha z neho spravili práve jeho rodičia, najmä otec, ktorý ho učil, ako vybieliť a uchovávať zvieracie kosti. Chránil svojich rodičov a tvrdil, že oni za nič nemôžu. Jediný, kto je za to zodpovedný, je on sám.

Uložiť článok

Najnovšie články