The Witcher na Netflixe sa dočká hraného spin-offu. Foto: MovieStillsDB

The Witcher sa dočká animovaného filmu aj hraného spin-offu.

Streamovacia služba Netflix priniesla fanúšikom popkultúrneho fantasy fenoménu Zaklínač (The Witcher) potešujúce správy. K hlavnému seriálu si objednala prvý hraný spin-off, ktorý nazrie do minulosti celého príbehu.

The Witcher: Blood Origin je názov novej 6-dielnej série, ktorá bude prequelom k úspešnému fantasy kultu Zaklínač. Známa streamovacia služba Netflix o tom informovala prostredníctvom svojich sociálnych, píše web Deadline.

Foto: MovieStillsDB

1200 rokov do minulosti

Blood Origin sa bude odohrávať 1200 rokov pred hlavnou dejovou líniou, ktorú rozpracoval autor pôvodnej knižnej predlohy Andrzej Sapkowski v siedmich častiach literárnej predlohy. Z tej vychádza aj seriál z dielne Netflixu.

V novom spin-offe sa dozvieme viac o úplne prvom zaklínačovi, zistíme, ako vyzeral Kontinent pred tým, než sa po ňom prechádzali goulovia a upíri, spoznáme tiež svet Elfov v časoch, keď ich ešte ľudia nevyháňali do lesov a bližšie uvidíme magickú udalosť, počas ktorej sa ríše všetkých bytostí spojili.

Hlavným tvorcom chystaného seriálu bude Declan de Barra, ktorý pracoval aj na scenári k Zaklínačovi a známy je aj vďaka seriálom The Originals (spin-off k The Vampire Diaries) či Iron Fist (tiež produkcia Netflixu v spolupráci s Marvel Studios).

„Ako dlhoročný fanúšik fantasy, som viac ako nadšený, že budem môcť rozpovedať príbeh s názvom The Witcher: Blood Origin,“ povedal v oficiálnom vyjadrení de Barra. „Už keď som prvýkrát Zaklínača čítal, mal som v hlave otázku, ako asi vyzeral svet Elfov pred kataklizmatickým príchodom ľudí? Vždy som bol fascinovaný vzostupom a pádom civilizácií, ako veda, objavy a kultúra prekvitali tesne pred týmto pádom,“ vysvetlil.

Foto: MovieStillsDB

Tvorcovia pôjdu naslepo

Výkonnou producentkou seriálového prequelu bude tvorkyňa hlavnej série Lauren Schmidt Hissrich. Tvorcovia si však budú musieť celý príbeh vymyslieť po svojom, keďže k nemu knižné predlohy neexistujú.

„Je skutočne vzrušujúce, že sa svet Zaklínača – tak, ako to bolo plánované od začiatku – rozširuje. Verím, že toto celé privedie ešte viac fanúšikov k mojim knihám,“ povedal o chystanom spin-offe autor pôvodnej knižnej predlohy Sapkowski.

Oficiálny dátum premiéry zatiaľ známy nie je. Netflix aktuálne pracuje na výrobe druhej série Zaklínača, ktorá by mala mať premiéru niekedy v roku 2021. Produkcia tej bude prebiehať aj na území Slovenska.

The Witcher: Blood Origin pritom nie je jediný spin-off, ktorý Netflix k Zaklínačovi pripraví. Vo výrobe je aj animovaný film The Witcher: Nightmare of the Wolf, ktorého by sme sa mali dočkať skôr, ako plánovanej druhej série Zaklínača. Viac o tomto filme sa dočítate v našom predchádzajúcom článku.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )