Charlize Theron v novinke The Old Guard. Foto: MovieStillsDB

Filmoví kritici novinku The Old Guard príliš nevychválili. Z hľadiska diváckej popularity ide o nespochybniteľný hit.

Vyzerá to tak, že streamovacia služba Netflix bude opäť prepisovať svoje štatistiky. Akčná novinka s Charlize Theron v hlavnej úlohe to má slušne našliapnuté na titul jedného z najsledovanejších pôvodných filmov, ktoré vyšli z produkčnej dielne Netflixu. Vyplýva to zo štatistík, s ktorými sa streamovací gigant pochválil na sociálnych sieťach.

Akčná novinka s názvom The Old Guard v hlavnej úlohe s obľúbenou Charlize Theron je v knižniciach predplatiteľov necelý mesiac, už teraz je však jasné, že sa stane jedným z najsledovanejších pôvodných filmov na Netflixe.

Foto: MovieStillsDB

Novinka v Top 10

Ako streamovacia služba informovala na svojom profile na sociálnej sieti Twitter, novinka už teraz je medzi Top 10 najúspešnejšími projektami, za ktorými Netflix stojí. Už teraz je však isté, že pokorí hranicu 72 miliónov účtov, ktoré si film pozreli v priebehu prvých štyroch týždňoch dostupnosti. To ale nie je jediný rekord, ktorý si novinka inšpirovaná rovnako úspešnou komiksovou predlohou pripíše.

The Old Guard je zároveň vôbec prvým filmom v Top 10 najsledovanejších, za ktorými stoji černošská režisérka. Gina Prince-Bythewood tak bude prvou režisérkou v rebríčku divácky úspešných snímok Netflixu.

Ďalšia úspešná komiksovka

Pre tých, ktorí ešte novinku The Old Guard nevideli, ide o akčný film nakrútený podľa rovnomennej komiksovej predlohy autora Grega Rucka.

Sledujeme v ňom tajnú skupinu záhadných vojakov, ktorí nikdy neumierajú, na čele ktorých stojí bojovníčka Andy (Theron). Táto skupina má za úlohu už stovky rokov ochraňovať svet smrteľníkov pred tými najväčšími hrozbami.

Vojenská jednotka však dostane neľahkú úlohu – záchrannú misiu, pri ktorej dôjde k odhaleniu nadprirodzených síl členov vojenskej skupiny. Andy preto spolu s najnovšou členkou tímu Nile (hrá ju Kiki Layne) musí jednotke pomôcť s likvidáciou tých, ktorí sa za každú cenu snažia replikovať a predávať nadprirodzené superschopnosti vojakov.

Kritici hodnotili priemerne, diváci chcú sequel

Samozrejme, aj v tomto prípade platí, že každá minca má dve strany a divácku popularitu nepodporujú recenzie filmových kritikov. Tí akčnej komiksovke udelili skôr priemerné hodnotenia, ktoré potvrdili aj filmoví fanúšikovia na webe ČSFD. Pri snímke zatiaľ svieti hodnotenie 58 %, čo nie je síce príliš reprezentatívne, no nemusí to nutne znamenať, že je The Old Guard zlý.

Foto: MovieStillsDB

Naopak, o jeho úspechu svedčí množstvo zahraničných pochvalných reakcií a žiadostí divákov o pokračovanie. Jeho výrobu napokon nepriamo potvrdila aj samotná Charlize Theron pre magazín Variety.

„Stále sa s tým pokúšame pracovať. Teraz si ešte chvíľu oddýchneme, no je pravda, že každý jeden z nás to chce. Som si istá, že keď nastane ten správny čas, začneme o tom komunikovať,“ prezradila.

Novinku The Old Guard nájdete na streamovacej službe Netflix aj s českým dabingom pod lokalizovaným názvom Old Guard: Nesmrteľní.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )