Foto: MovieStillsDB

Netflix začína opätovne spúšťať produkcie svojich projektov.

Hollywood sa postupne začína opäť naplno rozbiehať, čo znamená, že všetky stopnuté filmové a seriálové produkcie sa vrátia do dlhého kolobehu tvorby nakrúcania. Veľmi originálnym spôsobom obnovu nakrúcania nedávno ohlásil aj streamovací gigant Netflix. Ten opäť spustí produkciu úspešného fantasy projektu Zaklínač (The Witcher). Nakrúcanie sa opäť rozbehne už čoskoro a filmári zavítajú aj na Slovensko.

Po dlhých dohadoch a zverejňovaní zdanlivých dátumov opätovného spustenia produkcie seriálu Zaklínač, Netflix konečne oznámil, kedy sa tvorcovia a celý herecký ansámbel opäť vrátia pred kamery. S nakrúcaním druhej série sa podľa originálneho príspevku na sociálnych sieťach začne už 17. augusta tohto roku, píše web Coming Soon.

U herca sa potvrdil koronavírus

Tvorcovia na čele s manažmentom streamovacej služby Netflix boli nútení pozastaviť produkciu medzi prvými, pretože jedna z nových hviezd v seriáli bola pozitívne testovaná na nový koronavírus. Herec Kristofer Hivju, známy aj vďaka fantasy seriálu Hra o tróny (Game of Thrones), je však už v poriadku, rovnako tak aj zvyšní členovia štábu, preto sa s nakrúcaním nových epizód bude môcť znovu začať.

Situácii ale dopomohol najmä zlepšujúci sa stav v krajinách, v ktorých nakrúcanie má prebiehať. Tvorcovia okrem iného navštívia aj Slovensko, nakrúcať sa však bude aj v Poľsku, v Čechách či v Maďarsku. Veľa materiálu sa bude nakrúcať na území Veľkej Británie, kam tvorcovia smerujú najbližšie.

Foto: MovieStillsDB

Kedy tvorcovia prídu na Slovensku, a v ktorých lokalitách budú nakrúcať, zatiaľ známe nie je. Dávnejšie sa však objavili špekulácie, že to bude na Oravskom hrade. Tu vznikali aj ďalšie pomerne známe projekty (nielen) streamovacej služby Netflix. Medzi nimi najmä upírske klenoty ako Nosferatu: Symfónia hrôzy, horor z roku 1922, či nedávna adaptácia Draculu.

Staré aj nové postavy

Okrem trojice už známych hrdinov z prvej série – hercov Henryho Cavilla, Anye Chalotre, Freyi Allan a Joeyho Bateya, uvidíme aj množstvo nových postáv. Veľkým lákadlom je spomínaný Hivju, ktorí si zahrá Nivellena. Ďalej to ale bude napríklad aj dánsky herec Kim Bodnia, ktorý si zahrá postavu Vesemira.

Plánovaná premiéra druhej série na Netflixe je leto 2021. Je ale dosť možné, že si na ňu budeme musieť počkať o čosi dlhšie.

Coming Soon, ScreenRant
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )