Foto: TASR/AP

Na Slovensku registrujeme celkovo 66 772 pozitívnych prípadov koronavírusu.

Na Slovensku v utorok (3.11) pribudlo 3 216 prípadov nákazy novým koronavírusom, spravilo sa 13 377 testov. Celkovo tak evidujeme 66 772 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

Článok pokračuje pod videom ↓

V utorok pribudlo 1 217 vyliečených pacientov. Celkovo sa z ochorenia vyliečilo 15 474 ľudí. V nemocniciach je aktuálne s ochorením alebo s podozrením naň 1 546 pacientov, ochorenie bolo potvrdené u 1 317 osôb, na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 105 ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 91 pacientov s ochorením COVID-19.

Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali 845 615 vzoriek. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 261.

Vo Fakultnej nemocnici v Nitre zaznamenali úmrtia šiestich mužov vo veku 50, 72, 74, 80, 81 a 83 a 78-ročnej ženy, v Nemocnici Zobor zomreli dvaja muži vo veku 79 a 88. Ústredná vojenská nemocnica Ružomberok zaznamenala úmrtie dvoch 67-ročných žien a 72-ročného muža. V nemocnici Komárno zomreli dvaja muži vo veku 69 a 80 rokov a 68-ročná žena.

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky ochoreniu podľahla 95-ročná žena, v Nemocnici s poliklinikou Brezno 70-ročný muž, Nemocnica s poliklinikou Myjava zaevidovala úmrtie 87-ročnej ženy, v Kysuckej nemocnici s poliklinikou Čadca podľahla 90-ročná žena a v Liptovskej nemocnici s poliklinikou Liptovský Mikuláš zomrel 81-ročný muž.

Na Neurochirurgickej klinike UNB Kramáre zomrela 59-ročná žena, vo FNsP Skalica zomrel 82-ročný muž, Vo Všeobecnej nemocnici s poliklinikou Lučenec zaznamenali úmrtia 90-ročného muža a 68-ročnej ženy. V DSS Gbely zomrela 85-ročná žena a v DSS Brezno 86-ročná žena.

V 2.kole plošného testovania má byť k dispozícii cca 3000 odberných miest

Počas tohto víkendového plošného testovania na nový koronavírus by malo byť k dispozícii predbežne 2993 odberných tímov a približne 3000 odberných miest. Pred stredajším rokovaním vlády to uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Deklaroval, že snahou organizátorov operácie je zachovať čo najviac odberných tímov, ktoré testovali počas predchádzajúceho víkendu. „Velitelia týchto tímov už kontaktujú členov a vyzerá to tak, že na 85 percent by mohli byť zachované pôvodné tímy,“ povedal Naď.

V súvislosti s apelom strešných organizácií samospráv, aby vláda a armáda, ako gestor celej akcie, nenechali na samosprávy niektoré úlohy, napríklad doobsadzovanie odberných tímov, ako tomu bolo v prvom kole, Naď uviedol, že regionálni velitelia momentálne kontaktujú primátorov a starostov. „V prvom rade chceme nastaviť pôvodné tímy, a potom dávame priestor samosprávam, aby obsadili ďalšie miesta, lebo na tom im záležalo v prvom kole, že oni najlepšie poznajú svoje prostredie. Takže najprv bude otázka na starostov a primátorov, či tam majú ľudí a ak nie, tak to budeme obsadzovať z našich databáz,“ povedal.

Podľa jeho slov sa v súčasnosti zabezpečujú aj ochranné pomôcky. “Sú potrebné najmä rukavice,“ dodal. Vyjadril sa aj v súvislosti s používaním certifikátov po prvom kole plošného testovania. Oznámil, že riešia i prípady falšovania. Ak niekto platný certifikát s negatívnym výsledkom stratí, má podľa neho dve možnosti, aby nestratil výhodu – buď absolvovať PCR test, alebo sa ísť otestovať v druhom kole plošného testovania.

Uložiť článok

Najnovšie články