Foto: MovieStillsDB, TASR/Korea News Service via AP

Severná Kórea varuje svoj ľud pred Squid Game. Seriál samotný si ale tamojší obyvatelia ani nemajú ako pozrieť, Netflix je tam totiž zakázaný a rovnako tak aj všetko juhokórejské.

Nový hit streamovacej služby Netflix si všimli v každom kúte sveta, Severnú Kóreu nevynímajúc. No zatiaľ čo všade inde tento seriál velebia, Severná Kórea a jej autority majú na tento produkt svojich štátnych susedov celkom opačný názor.

Aj keď je zrejme každému jasné, že obyvatelia Severnej Kórey sa k seriálu Squid Game zrejme tak ľahko nedostanú, vzhľadom na režim, ktorý v krajine vládne, predstavitelia vlády prostredníctvom vlastných médií obyvateľov o tomto fenoméne informovali. Samozrejme, nie v takých superlatívoch, ako to robia iné krajiny sveta, píše web Unilad.

Čokoľvek juhokórejské je v severokórejských končinách zakázané, preto nie je žiadnym prekvapením, že ani najnovší seriálový hit lámajúci rebríčky popularity a sledovanosti sa nevyhol v oných končinách kritike.

Foto: MovieStillsDB

Severná Kórea kritizuje Squid Game

Squid Game si podľa najnovších informácií vzal na paškál severokórejský web Arirang Meari a autor článku nie je známy. Vzhľadom na to, že v tamojších médiách pracujú len zamestnanci režimu, je viac než pravdepodobné, že za očierňovaním stojí práve vláda.

Nikoho zrejme tiež neprekvapí ani fakt, že článok všetkých varuje pred škodlivosťou seriálu Squid Game.

„Squid Game umožňuje ľuďom uvedomiť si smutnú realitu beštiálnej juhokórejskej spoločnosti, v ktorej sú ľudské bytosti poháňané do extrémnych súťaží, kde sa nedbá na ich ľudskosť,“ uvádza sa v článku.

Foto: MovieStillsDB

Južná Kórea je zlá a zvrátená

Nezostalo však len pri tomto. Článok aktuálny hit Netflixu hodnotí z viacerých uhlov pohľadu a vykresľuje ho ako niečo veľmi zlé a zvrátené. Najčastejšie sa však skloňujú opisy juhokórejskej spoločnosti, čo má v očiach Severokórejčanov vyvolať zdesenie, čo sa u ich štátnych susedov deje.

„Seriál odhaľuje realitu Južnej Kórey, kde sú zákony džungle, korupcia a nemravnosť bežnými javmi,“ deklaruje článok. Nechýbajú, samozrejme, ani ďalšie prívlastky, kde Severná Kórea tú Južnú obviňuje z toho, že svojim obyvateľom predostiera zlý obraz fungovania sveta, kde sa s chudobnými zaobchádza ako so šachovými figúrkami, ktoré ovládajú bohatí.

Tvorcovia seriálu a ani streamovacia služba Netflix sa k propagandistickému článku zatiaľ nevyjadrili. Pravdepodobne ho ale budú ignorovať.

0
Uložiť článok
Komentovať