Foto: Profimedia

Jediný človek, ktorý prežil Dahmerovo vyčíňanie, popisuje hrôzostrašné momenty.

Tracy Edwards mal 31 rokov, keď sa ocitol zviazaný na podlahe v byte Jeffreyho Dahmera. Vrah sa mu vyhrážal, že mu vyreže srdce. Odniekiaľ vytiahol ľudskú hlavu, hladkal ju a nútil Tracyho, aby s ním pozeral Exorcistu. Muž napokon prežil, v jednom z rozhovorov popísal hrôzostrašné momenty.

Článok pokračuje pod videom ↓

Stretli sa v nákupnom centre

Jediná preživšia obeť kanibala z Milwaukee prehovorila o momentoch hrôzy. Len niekoľko minút predtým, ako sa mu podarilo ujsť na ulicu, sa Jeffrey Dahmer Tracymu Edwardsovi vyhrážal, že mu vyreže srdce, píše portál Daily Mail. Pre Radar Online Edwards popísal, ako ho v júli v roku 1991 Dahmer pripútal k zemi a priložil mu hlavu k hrudníku. Počúval, ako mu zbesilo tlčie srdce.

„Ležal som tvárou nahor na podlahe v spálni. Na ľavé zápästie mi dal putá. Ruku mi stiahol pod chrbát a k rozkroku mi priložil nôž,“ vyjadril sa Tracy, ktorý mal v tom čase 31 rokov. V spálni sa povaľovala ľudská hlava, v šatníku viseli ruky a v kuchyni v chladničke boli ďalšie časti ľudských tiel. Na stenách mal Dahmer rozvešané fotografie mužov bez tričiek.

Edwards hovorí, že Dahmera stretol len niekoľko hodín pred incidentom v nákupnom centre. Vrah sa mu predstavil a pozval ho k sebe na pár pív. „Išiel som s ním, to bola najväčšia chyba môjho života,“ spomína Tracy. Keď vstúpil do Dahmerovho bytu, všade bolo čisto, no vznášal sa v ňom zápach hnijúceho mäsa.

Hladkal ľudskú hlavu, nútil ho pozerať Exorcistu

Pokúšal sa odísť, no Dahmer ho nadrogoval a na hruď mu mieril nožom. Neskôr v spálni vytiahol ľudskú hlavu, začal ju pred Edwardsom hladkať a nútil ho, aby pozeral Exorcistu. Našťastie, Tracymu sa podarilo Dahmera udrieť do tváre, odomkol oba zámky na dverách a vybehol na ulicu, kde sa mu podarilo zastaviť policajné auto. Aj vďaka tomu, že ušiel, polícia našla ľudské pozostatky v Dahmerovom byte a zatkla ho.

„Strávil som päť hodín v pekle,“ vyjadril sa neskôr Edwards. Aby toho nebolo málo, na Twitteri sa objavil rozhovor, v ktorom Tracy hovorí, že predtým, ako policajti Dahmera zatkli, povedali mu, aby za ním šiel späť do bytu a požiadal ho, aby mu dal dole putá. Musel tam ísť sám. Aj keď unikol z pazúrov vraha, samotný Edwards bol v roku 2011 obvinený z vraždy. Čelil aj obvineniam z krádeže a prechovávania návykových látok.

Uložiť článok

Najnovšie články