Foto: MovieStillsDB

Tento svet je len jedna veľká hra.

Už je nejaký ten piatok dokončený, známe je jeho herecké obsadenie aj dátum premiéry a to jediné, čo sme doposiaľ nevedeli, bolo to, o čom vlastne bude. Čakanie je ale na konci, na internet unikli informácie o tom, čo divákov čaká v Matrixe 4.

Aj napriek blížiacej sa premiére, ktorá má prebehnúť ešte koncom tohto roka, fanúšikovia nemali ani poňatia o tom, čo na nich v chystanom filme Matrix 4 čaká. Nedávno uniknuté informácie však tieto detaily prezrádzajú, píše web NaFilmu.cz.

Foto: MovieStillsDB

O čom bude štvrtý Matrix?

Séria Matrix sa po uvedení finálneho dielu s podtitulom Revolutions javila ako ukončená. Každý dobrý filmový tvorca si však nechá otvorené aj nejaké zadné vrátka, aby sa v niektorých prípadoch mohol k svojmu úspešnému dielu vrátiť. Podobne na tom bola aj režisérka Lilly Wahowski, ktorá sa po rokoch presviedčania podujala na nakrútenie štvrtého dielu, ktorý by mal podľa všetkého niesť názov Matrix Resurrections. O čo v ňom pôjde?

Foto: MovieStillsDB

Podľa informácií, ktoré zverejnil český web, sa dej nového filmu bude odohrávať 60 rokov po udalostiach tretieho Matrixu a niektoré postavy v ňom budú už po smrti a mnohé z nich sa zmenia, vrátane vyvoleného Nea. V žiadnom prípade ale v snímke nepôjde, ako sa mnohí fanúšikovia doposiaľ nazdávali, o cestovanie časom. Aj samotný predstaviteľ Nea, herec Keanu Reeves, už dávnejšie prezradil, že to bude skôr príbeh o láske.

Foto: MovieStillsDB

Celý svet je jedna veľká videohra

Nemá ísť dokonca ani o klasické pokračovanie, ale divákom bude predstavený celkom nový, umelo vytvorený svet. Do tohto priestoru, v ktorom ľudia aj stroje žijú v prímerí, sa vráti Neo, ktorý bude pracovať na určitom programe pripomínajúcom videohru. Problém bude tentokrát predstavovať Trinity (opäť ju stvárni Carrie-Anne Moss), ktorá prejde niekoľkými zmenami a v Neom vyvíjanom programe sa objaví ako Tiffany. Pod týmto menom žije nový život s deťmi a manželom. Neo sa bude snažiť o jej oslobodenie.

Veľkým prekvapením má byť fakt, že štvrtý Matrix má na ostatné tri diely nadviazať tak, že tie boli celý čas videohrou, ktorú postavy v Resurrections hrali.

Tvorcovia stále mlčia

Žiadne bližšie a najmä oficiálne informácie o štvrtom Matrixe zatiaľ neboli zverejnené. Tvorcovia ich držia v tajnosti a pokúsia sa o to, čo najdlhšie. Premiéra snímky, ktorej názov má byť Matrix Resurrections je naplánovaná na 22. decembra 2021. Štúdio WarnerBros. plánuje snímku v rovnaký deň uviesť aj na streamovacej platforme HBO Max.

0
Uložiť článok
Komentovať