Foto: Unsplash/Elijah Hiett

Radi trávite čas iba sami so sebou?

Máloktorí ľudia dokážu tráviť čas sami so sebou. V dnešnej dobe sa ale vyhľadávanie samoty stalo pre mnohých akýmsi umením. Ľudia by si nemali zamieňať samotu s osamelosťou. Tráviť čas osamote je občas veľmi prospešné a zdravé. Možno ste aj vy jedným z tých ľudí, ktorí majú priateľov, no vážite si aj svoj čas osamote. Portál Thought Catalog opísal niekoľko vecí, ktoré pochopia iba ľudia, ktorí radi trávia čas sami so sebou.

#1

Víkend, počas ktorého nemáte žiadne plány, nijaké povinnosti a nikde nemusíte byť, je jeden z najlepších víkendov, aký môžete mať.

Foto: Unsplash/Omid Armin

#2

Priatelia sa s vami občas pokúsia niečo naplánovať a vy nemáte dôvod na to, aby ste ich odmietli. Avšak v ten deň chcete byť jednoducho sami. (Aký je váš plán? Váš plán je nemať žiadne plány a ľudia by to už mohli pochopiť.)

#3

Dobrý album, kniha alebo film má u vás oveľa väčšiu pozornosť, než ktorákoľvek párty, chata alebo bar.

#4

Ísť niekam preč do odľahlej chaty uprostred lesa, aby ste mohli proste iba existovať, znie ako ten najlepší nápad na dovolenku pre vás.

Foto: Unsplash/Kyle Glenn

#5

Nie je nič vzrušujúcejšie ako plánovanie samostatného výletu, pretože viete, že budete schopní načúvať svoje myšlienky, vyriešiť svoje problémy, čítať knihu a sústredíte sa jednoducho iba na seba.

#6

Ak vám niekto povie, že si nedokáže ísť sám sadnúť niekam na kávu, pozeráte naňho a nechápete prečo. Pre vás to je totiž jedna z vašich radovánok. Káva? Dobre. Kniha? Dobre. Žiadna konverzácia? Ešte lepšie.

#7

Najhoršia vlastnosť, ktorú by váš potencionálny partner mohol mať je byť až príliš “priľnavý“. Potrebujete jednoducho svoj priestor, tak ako aj vzduch na dýchanie. Je to pre vás nevyhnutné. Ak potrebujú byť neustále pri vás? Odchod.

#8

Aj keď ste vo vzťahu, vybojujete si aj hodiny samostatného času, len aby ste si udržali zdravý rozum (a tiež, aby bol váš vzťah šťastný a zdravý).

Foto: Unsplash/Austin Schmid

#9

Jedinou osobou, ktorú by ste si vzali, je niekto, kto rovnako rád trávi čas osamote, inak to nikdy nevydrží.

#10

Ak by vás mal opísať niekto, kto vás má rád, povie iba jednoducho: nezávislý.

#11

Vaša intuícia je na mieste, pretože trávite až príliš mnoho času osamote a osvojujete si to.

#12

Aj keď ľudia vo vašom okolí nenávidia to, že ste nezadaný, vy to považujete za radosť, že sa môžete denne oddávať svojej osamelosti. Tento pocit je pre vás obzvlášť lepší, ak žijete sami, pretože máte množstvo času na to, aby ste sa venovali malým veciam, ak nie je nikto nablízku.

#13

Stále pracujete na nejakých projektoch – zvyčajne niečom umeleckom. Ak však na to nemáte niekoľko dní čas, dokáže vás to frustrovať.

#14

Ak sa stretávate s ľuďmi, radšej ich vídate jedného za druhým alebo v menšej skupinke. Čím intímnejšie a hlbšie konverzácie, tým sa cítite lepšie.

Foto: Unsplash/Priscilla Du Preez

#15

Ste pozorovateľ – sledujete a študujete správanie ostatných ľudí. Iróniou je, že môžete byť veľmi obľúbeným u ostatných ľudí, čo pre vás môže predstavovať problém vzhľadom na to, koľko času chcete tráviť osamote.

#16

Celý deň osamote vám spôsobuje obrovskú radosť a cítite sa lepšie ako kedykoľvek predtým.

#17

Máte tendenciu tešiť sa z chladného a daždivého počasia, pretože je to pre vás skvelá výhovorka, prečo zostať doma v posteli, pozerať film, čítať knihu, premýšľať a sedieť pri krbe.

#18

Ak neuvažujete o obrovských životných otázkach, cítite sa ako mŕtvola.

#19

Pretože kladiete dôraz na trávenie času osamote, ste pozornejší a sústredenejší, ak ste niekde s ľuďmi, pretože nemáte pocit, že by ste s nimi strácali čas.

Foto: Unsplash/Ben Duchac

#20

Oveľa radšej by ste sa vybrali na túru alebo na výlet sami. To ale neznamená, že neradi chodíte niekam s inými ľuďmi, je to pre vás iba pútavejší zážitok, ak to robíte sami.

#21

Určite považujete za zábavu piť víno s priateľmi, ale mať na konci dňa fľašu vína iba pre seba? Dokonalý raj na zemi.

#22

Cesta na nové miesto (aj keď je iba pár kilometrov od vášho domu) je vaša predstava dobre stráveného času. Vždy plánujete sólové dobrodružstvá. Vidieť svet vlastnými očami bez názoru kohokoľvek iného nie je pre vás iba túžba, ide o vašu nevyhnutnú potrebu.

#23

Neexistuje absolútne nič, čo by sa mohlo vyrovnať pocitu, ak niekto na poslednú chvíľu zruší plány s vami. Zrazu máte možnosť ostať osamote, a to je pre vás neopísateľný pocit šťastia.

Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať