Foto: Unsplash/Aaron Huber

Existuje podľa vás aj niečo také ako „správne načasovanie“?

Čoraz častejšie je „zlé načasovanie“ hlavným dôvodom alebo výhovorkou toho, prečo sa vzťahy končia. Komunikácia ustane a zrazu ste pre toho druhého jednoducho prestali existovať. Je ale vlastne aj niečo také ako „správne načasovanie“? Podľa portálu Thought Catalog nikdy neexistoval čas, kedy bolo všetko správne, keď všetko do seba zapadalo, keď bolo všetko ľahké a človek bol úplne pripravený na bezchybný príbeh lásky.

Ide o nesprávne načasovanie alebo sú to iba nesprávni ľudia?

Načasovanie je vždy nedokonalé. Načasovanie je nekonzistentné. Nikdy nebude ani dobré ani zlé. Možno ale neexistuje nič také ako nesprávne načasovanie, možno sú to iba nesprávni ľudia. Možno využívate výhovorku so zlým načasovaním iba preto, keď si nie ste istí svojimi pocitmi. Alebo to môže byť kvôli tomu, že máte strach z konfrontácie samého seba a nechcete, aby niekto iný videl to, čo ste sa snažili pred svetom ukrývať.

Foto: Unsplash/Michal Matlon

Niektorí ľudia dokážu prísť so správnym načasovaním

Pravdou je, že pár ľudí dokáže odhadnúť, kedy je správny čas. Urobia váš život jednoduchším a uľahčia vám ťažké časy. Títo ľudia to spravia vtedy, ak stretnú osobu, ktorá ich zaujíma, rozosmeje a prinúti ich znova veriť niekomu a milovať. Tušia, že podmienky na vzťah nebudú ideálne nikdy, ale tiež vedia, že vždy existuje spôsob, ako si ich vytvoriť. Vždy je tu spôsob, ako nájsť určitú rovnováhu. Jednoducho urobia kompromis.

Nesprávne načasovanie alebo iba obyčajný nezáujem?

Existujú ľudia, ktorí vám dávajú pocit, že načasovanie je nepodstatné, pokiaľ ide o vašu osobu. Ale existujú aj takí, ktorí vám povedia, že je to teraz pre nich zlé načasovanie, no klamú. Skôr vám tým naznačujú, že načasovanie je nesprávne iba pre nich a nemajú chuť to nejako napraviť ešte predtým, než to vôbec skúsia. 

Foto: Unsplash/Todd Diemer

Možno neexistuje nič také ako nesprávne načasovanie, ale iba nesprávni ľudia, ktorí ho nechcú urobiť správnym. Načasovanie je niečo ako život, nevyberá si iba pripravených, ale vyberá si všetkých ľudí, ktorí sa nejako snažia. Jednoducho sa neberie ohľad na to, či ste alebo nie ste pripravení. 

Neprestávajte sa teda snažiť a verte, že všetko, po čom túžite aj dosiahnete. Nevzdávajte to s ľuďmi, ktorých máte radi, pretože načasovanie nikdy nie je dokonalé. No ak sa neustále vyhovárate, asi skôr ide o to, že nemáte záujem a ani ho mať nebudete.

Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať