Foto: Unsplash/Milan Popovic

Všetky páry potrebujú občas priestor.

Mnoho ľudí verí, že chcieť byť na chvíľu osamote znamená, že vzťah sa rúti ku dnu. Myslia si, že keď niekto skutočne miluje, chce byť s tým druhým nonstop. V skutočnosti to tak nie je. Môžete niekoho milovať z hĺbky srdca, no stále potrebujete aj čas pre seba. Ak pár trávi čas oddelene, začnú si viac vážiť jeden druhého, pretože im to poskytuje čas, aby si navzájom chýbali.

Portál I Heart Intelligence uvádza 11 signálov, kedy by ste mali partnerovi poskytnúť nejaký čas osamote.

#1 Má zlú náladu (bez dôvodu)

Ak je váš partner v poslednej dobe popudlivý a rozmarný, môže potrebovať nejaký čas osamote. Jeho potreba priestoru ho samozrejme neospravedlňuje, ak k vám bol neúctivý alebo hrubý. Ľahkú výstrednosť by ste si však nemali brať k srdcu. Ak si však všimnete, že váš partner bol podráždenejší ako obvykle, dajte mu nejaký priestor. Zamerajte sa na chvíľu na seba a poskytnite mu potrebný čas.

Foto: Unsplash/Abhigyan

#2 Už nemá žiadny názor

Ak sa vám zdá, že váš partner nemá vlastný názor, začal sa na váš až príliš spoliehať. Je to znak toho, že by sa mal naučiť znova stáť na vlastných nohách a nespoliehať sa iba na iných ľudí. Ak vám to pripadá relatívne výhodné, pokúste sa povzbudiť svojho partnera, aby robil veci nezávisle, aby si zachoval svoj zmysel pre individualitu.

#3 Uzatvoril sa (fyzicky)

Ak sa od vás odvráti v posteli alebo si sadne na opačný koniec gauča, možno bude potrebovať nejaký čas osamote. Toto správanie môže samozrejme tiež odhaliť, že sú v tom aj nejaké hlbšie problémy. V tomto prípade je najlepšie konfrontovať svojho partnera a opýtať sa, čo je zle.

pixabay.com

#4 Stal sa spoluzávislým

Posiela vám partner neustále správy? Stal sa neschopným urobiť rozhodnutie bez vášho súhlasu? Ak áno, je spoluzávislý. Spoluzávislosť môže zničiť vzťah a môže tiež poškodiť jeho duševné a emocionálne blaho. Preto, ak ste si na svojom partnerovi všimli spoluzávislé črty, musíte ho povzbudiť, aby bol nezávislejším a odhalil, kým je.

#5 Zrazu zmenil svoj rozvrh

Náhle prebudenie sa skôr ako sa zobudíte vy alebo ísť do postele neskôr ako vy. Nepovažujte to za znak toho, že váš vzťah má problémy. V skutočnosti mu dajte vedieť, že si to uvedomujete, a že je to v poriadku.

Foto: Pexels/Keira Burton

#6 Zrazu si chráni svoje koníčky

Ak si váš partner zrazu začal zúrivo strážiť svoje koníčky a priateľov, možno vám naznačuje, že potrebuje nejaký čas osamote. Aj keď to môže bolieť – najmä ak ste stále spolu – nie je to zlá vec. Porozprávajte sa a snažte sa pochopiť, čo sa deje. Ak hovorí, že potrebuje priestor, dajte mu ho.

#7 Práve sa toho deje veľa

Niekedy, keď prežívate ťažké obdobie, chcete byť sami. Bez ohľadu na to, či váš partner zápasí s pracovnými, finančnými alebo rodinnými problémami, môže potrebovať priestor na zvládnutie toho, čo sa deje. Ak váš partner potrebuje byť sám, nechajte ho.

Foto: Unsplash/ Guillaume de Germain

#8 Cítiť z neho zvláštne vibrácie

Aj keď vo vašom vzťahu môžu pôsobiť rôzne veci, príliš veľa spoločného času je jedným z dôvodov, prečo sa medzi vami zmenila energia. Pokúste sa stráviť nejaký čas oddelene a robiť veci, ktoré vás nadchnú. Po opätovnom prebudení si môžete všimnúť, že sa veci vrátili do normálneho stavu.

#9 Dáva vám krátke odpovede

Ak sa spôsob, akým komunikujete zmenil, môžete mať obavy. Aj keď krátke odpovede môžu byť niekedy dôvodom na obavy, sú neškodné, ak znamenajú, že váš partner potrebuje iba nejaký čas osamote.

Foto: Unsplash/Christopher Campbell

#10 Správa sa zvláštne

Pokúša sa váš partner neustále odchádzať z domu s tým, že potrebuje niečo vybaviť? Ak je to tak, možno sa len pokúša stráviť nejaký čas osamote. Zdravý vzťah znamená mať čas od času aj priestor pre seba. A možno by ste mali začať s niečím vlastným a dopriať svojmu partnerovi jeho čas osamote.

#11 Je obzvlášť tichý

Niekedy, keď sa ľudia boja požiadať o priestor, ustúpia. To znamená, že namiesto toho, aby požiadali o nejaký čas osamote, odmlčia sa, aby dobili baterky. Ak si všimnete, že je tichý, spýtajte sa, čo je zlé, ale nenúťte ho hovoriť. Jednoduchá prechádzka alebo jazda autom mu môže pomôcť vyčistiť si myseľ a usporiadať si myšlienky.

iheartintelligence
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať