Alexandra Geletová / /
Patríte k ľuďom, čo spia s ponožkami alebo k tým, čo spia bez ponožiek?

Na svete existujú dva typy ľudí: tí, ktorí nosia ponožky aj do postele a tí, ktorí radšej spia bosí. Niektorí považujú za nemožné spať s holými nohami, je im neustále zima a vstanú aj uprostred noci, len aby si vzali svoj obľúbený pár ponožiek. Naopak, tí druhí považujú za veľmi nepríjemné, keď majú ponožky aj v posteli, cítia sa nepohodlne a nedokážu sa potom poriadne vyspať. Možno ste si mysleli, že ide iba o zvyk, no v skutočnosti to o vás hovorí viac, ako tušíte.

Ak spíte s ponožkami…

pexels.com

Ak nosíte ponožky aj do postele, je to pravdepodobne preto, že ste veľmi citliví na chlad. Môže to súvisieť s rôznymi aspektami vášho tela, ako napríklad hrúbky pokožky či rýchlosti metabolizmu. Ľudia so zrýchleným metabolizmom pociťujú viac tepla ako tí, ktorí majú metabolizmus pomalší.

Aj keď citlivosť na chlad je spojená s viacerými fyzickými a biologickými vlastnosťami, má tiež veľa spoločného s vnímaním priestoru a teploty. Preto aj dvaja ľudia s veľmi podobnými fyzickými vlastnosťami môžu vnímať vonkajšiu klímu rôznymi spôsobmi.

Ľudia, ktorí pociťujú potrebu spať s ponožkami, sú tiež väčšinou ochranárske typy. Ak ste jedným z nich, je pravdepodobné, že obdivujete útulné miesta a vždy sa snažíte nadviazať hlboké a veľmi intímne vzťahy s ostatnými. Ste dychtivý druh človeka a nevadí vám zdieľať svoj osobný priestor – maznanie a objímanie vás robí šťastnými.

Ak spíte bez ponožiek…

pexels.com

Ak nemôžete tolerovať to, že vaše nohy nebudú počas vášho spánku bosé, je to pravdepodobne pre to, že máte buď rýchlejší metabolizmus, dobrý krvný obeh alebo hrubšiu kožu. Máte biologickú predispozíciu na zachovanie a vytváranie tepla a preto nemáte pocit, že vaše nohy potrebujú byť ešte v ponožkách.

Nie je to však iba o fyzických vlastnostiach. Táto menšia citlivosť na chlad súvisí aj so spôsobom, akým komunikujete s ostatnými. Ste pravdepodobne veľmi nezávislá osoba, veľmi si ceníte svoj osobný priestor a prichádzate s ostatnými do kontaktu iba vtedy, keď ste ochotní komunikovať. Vo vzťahu ste úprimní, niekedy možno nároční, ale dokážete sa dobre postarať o ľudí, ktorí pre vás niečo znamenajú.

Samozrejme, nakoniec treba ešte povedať, že nezáleží na tom, či máte radi pocit, že máte nohy zabalené v teplých a pohodlných ponožkách, alebo či radšej spíte bosí. Dôležité je, aby ste mali sladké sny a spokojný spánok.

Pozri aj: TEST: Vyberte si symbol, ktorý vás zaujme najviac a prečítajte si, čo o vás tento výber prezrádza

brightside
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)