Motivačnej literatúry je viac než dosť. No pri jej výbere často musíme oddeľovať zrno od pliev. Heamin Sunim - budhistický mních, však ponúka unikátny pohľad na život.

Žijeme v dobe, v ktorej sa počíta len produktivita. Šéf od nás chce 100-percentný výkon a okrem toho musíme byť vynikajúcimi partnermi, rodičmi, synmi či dcérami. V dnešnej spoločnosti sa nepripúšťa zlyhanie. Čoraz viac ľudí sa lieči na depresie, či trpí poruchami osobnosti. Ako sa nezblázniť z tlaku, ktorý útočí odvšadiaľ?

Vyzerá to tak, že Heamin Sunim našiel odpoveď.  “Selektuje a vychutnajte si myšlienky,” tvrdí tento mních. Ak túžite po šťastí, nemusíte ho hľadať, pretože sa ukrýva vo vašom vnútri. Jeho posolstvo je veľmi jednoduché. Ak chcete žiť spokojný a jednoduchý život, musíte urobiť len jedno: Spomaliť.

Posolstvo tohto mnícha chytilo za srdce milióny ľudí. Svedčí o tom kniha, ktorej je autorom: The Things You Can See Only When You Slow Down (Veci, ktoré uvidíte, len keď sa spomalíte). Tejto knihy sa celosvetovo predalo tri milióny výtlačkov (žiaľ, ešte nie je preložená do slovenského jazyka). Renomovaný budhistický učiteľ meditácií, zenový majster a bývalý profesor umenia na malej škole výtvarných umení v Massachusettes, ponúka návod, ako sa dá fungovať v tomto bláznivom svete. (Ľudia ho sami začali vyhľadávať a prosili ho o radu.

Chcete sa cítiť mlado? Naučte sa niečo nové. Štúdium ovlaží vašu myseľ a vzbudí vo vás záujem dieťaťa.

Najprv začal zdieľať svoje myšlienky prostredníctvom sociálnych sieti. Na Twitteri ho sleduje viac než milión užívateľov. Vidno, že ľudia potrebujú k šťastiu viac než hry a chlieb. Potrebujú vnútorný impulz.

pixabay.com

Kniha sa celosvetovo dlhodobo drží na popredných priečkach predajnosti. Je akýmsi návodom na spokojný a vyrovnaný život. Zameriava sa nielen na šťastie, ale i vzťahy, lásku a duchovnosť. Podľa Sunima je najlepším liekom na stres, ktorému v rôznej intenzite všetci čelíme, proces spomalenia. Keď spomalíme naše uponáhľané životy, budeme schopní rozpoznať, že negatívne myšlienky, ktoré nás obklopujú, nie sú trvalé. Žijú len tak dlho, ako dlho im dávame pozornosť.

Ak ho milujete, nesnažte sa ho zmeniť. Len buďte prítomná a vypočujte si jeho príbeh. Milujúca prítomnosť je liečivejšia než správne slová.

“Pozoruje ich, ako plynú, ale nestotožňujte sa s nimi. Negatívne emócie nie sú vašou súčasťou,” píše vo svojej knihe. V podstate sa tento zenový majster zaoberá dôležitosťou vnútorného pokoja, ktorý dosiahneme len prácou na sebe. Nič vám neutečie. Všetko, čo máte k dispozícii je len tento okamih.

twitter.com/haeminsunim

“Svet sa pohybuje rýchlo. Ale to neznamená, že aj vy sa tak musíte pohybovať,” delí sa so svojou múdrosťou, ktorú môžme preniesť do každodenného života. A keď niečo nestíhame? Nevadí, veď stres ešte nikdy nespomalil čas. Možno sa stačí spoľahnúť na staré známe slovenské porekadlo: “Pomaly ďalej zájdeš.” A je to tak. Ak vás zaujali rady majstra zenbudhizmu, môžete ho sledovať na Twitteri.

Pozri aj: 12 NAJKRAJŠÍCH CITÁTOV, NA KTORÉ SI SPOMEŇTE VŽDY, KEĎ NEBUDETE VEDIEŤ AKO ĎALEJ

interez.sk (Michaela), independent.co.uk
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )