Poznaň, Poľsko, foto: Profimedia

Predvianočná dovolenka nemusí zruinovať váš rozpočet. Napríklad, ak ju strávite u našich susedov.

K tomuto obdobiu nepochybne patrí návšteva vianočných trhov. No táto obľúbená aktivita môže poriadne preplieskať vaše peňaženky. Sami sme sa pozreli na to, ako to vyzerá na trhoch v Bratislave alebo vo Viedni, kde za pohár vareného vína či punču necháte medzi 5 a 7 eurami. Čo nie je vôbec málo. Magazín Time Out teraz priniesol zoznam najlacnejších európskych miest, kde si užijete vianočné trhy za najmenej peňazí. A skvelou správou je, že viaceré z nich máme len „za rohom“. V TOP 10 sa dokonca umiestnila aj Bratislava. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Nová štúdia z dielne organizácie Christmas Tree World sa okrem iného zaoberala aj priemernými cenami za trojhviezdičkové a štvorhviezdičkové hotely v mestách, kde si dosýta užijete vianočnú atmosféru naprieč Európou. A výsledky sú pre Slovákov mimoriadne zaujímavé.

Na prvom mieste sa umiestnila Poznaň u našich poľských susedov, kde sa priemerná cena trojhviezdičkového hotela pohybuje na sume 65 eur. V jeho závese sa zas nachádza Vroclav za 71 eur na noc.

Zoznam cenovo najdostupnejších trojhviezdičkových dovoleniek spojených s vianočnými trhmi:

 1. Poznaň, Poľsko
 2. Vroclav, Poľsko
 3. Vilnius, Litva
 4. Lipsko, Nemecko
 5. Sevilla, Španielsko
 6. Bratislava, Slovensko
 7. Stuttgart, Nemecko
 8. Arras, Francúzsko
 9. Brno, Česko
 10. Düsseldorf, Nemecko
Foto: interez.sk

Bratislava na 6. mieste

Ako môžete vidieť, v zozname sa umiestnilo naše hlavné mesto, kde za noc v takomto ubytovaní zaplatíte v priemere 83 eur. O dve priečky nižšie je aj české Brno, kde je táto cena o 4 eurá vyššia.

Čo sa týka najdostupnejšieho štvorhviezdičkového ubytovania v Európe, taktiež sa v tomto zozname objavila Bratislava a aj viaceré mestá u našich susedov.

Zoznam cenovo najdostupnejších štvorhviezdičkových dovoleniek spojených s vianočnými trhmi:

 • Talin, Estónsko, Poznaň, Poľsko
 • Vilnius, Litva
 • Vroclav, Poľsko
 • Brno, Česko
 • Sevilla, Španielsko
 • Bratislava, Slovensko
 • Lipsko, Nemecko
 • Krakov, Poľsko
 • Norimberg, Nemecko / Záhreb, Chorvátsko / Helsinki, Fínsko

Tento rebríček ovládol estónsky Talin spoločne s mestom Poznaň, kde za noc v takomto ubytovaní necháte v priemere 93 eur. Brno predbehlo Bratislavu, pričom cena štvorhviezdičkového ubytovania sa pohybuje v priemere na 104 eurách a v našom hlavnom meste je to 111 eur. Na konci zoznamu sa ocitol aj obľúbený Krakov, kde si na noc pripravte približne 113 eur.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články