Foto: instagram.com (termyzakopianskie)

Máme pre vás ďalší tip na zaujímavé zimné dobrodružstvo.

Pri plánovaní výletov vám môžu byť nápomocné rôzne rebríčky vychádzajúce z hodnotení návštevníkov. Medzi takýchto pomocníkov patrí napríklad aj portál TripAdvisor, ktorý združuje názory ľudí a vďaka nim môžete jednoducho zistiť, či dané miesto naozaj chcete navštíviť alebo nájsť také, o ktorých ste doposiaľ nikdy ani len nepočuli. Tentoraz sme sa pozreli na zoznam najlepších termálnych kúpeľov u našich poľských susedov. Na prvom mieste sa umiestnili Chocholowskie termy, ktoré nájdete taktiež len pár minút od našich hraníc, viac o nich sa dozviete v našom článku. No podobných miest je tu viac, poďme si teda predstaviť ďalšie z nich. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V článku sa dozviete aj:

  • kde nájdete toto miesto;
  • za koľko ste tu autom zo Slovenska;
  • aká je teplota vody v miestnych bazénoch;
  • čo týmto termálnym kúpeľom vyčítajú návštevníci;
  • aká je výška vstupného.

Termálne kúpele v obľúbenom Zakopanom

Rebríček toho najlepšieho v Poľsku ovládlo už vyššie spomínané miesto. No v jeho závese sa nachádza vodný park, ktorý máme zo Slovenska len na skok. Sú ním Termy Zakopiańskie a ako už avizuje aj jeho názov, užijete si tu horúce kúpanie aj pod holým nebom.

Tieto termálne kúpele ležia pod Tatrami, čo im pridáva čaro navyše a priam na dosah ich majú obyvatelia severného Slovenska. Ako už avizuje ich názov, sídlia v meste Zakopané a napríklad z takého Kežmarku ste tu už za niečo cez hodinu cesty autom, pod dve hodiny to zas máte z Liptovského Mikuláša, Dolného Kubína alebo aj z Námestova či Trstenej.

No ak aj pochádzate z ďalších kútov Slovenska a chceli by ste sem vyraziť na výlet, stále je to pre vás dostupné miesto, ktoré zvládnete „otočiť“ aj za víkend. Takže nemusíte zúfať ani v prípade, ak ste si na tento rok už vyčerpali dovolenku a túžite niekam „vypadnúť“. Z nášho hlavného mesta ste tu pod päť hodín cesty a z Košíc približne za príjemné dve a pol hodiny.

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články