Foto: @heymanfoodrewivews (TikTok) / Profimedia

Na tomto mieste zaplatíte podstatne menej, než by ste čakali.

Osoba kuchára Nusreta Gökçeho je v posledných týždňoch na poriadnom pretrase. Okrem jeho správania sa valí kritika na prevádzky drahých reštaurácií, v ktorých sa zákazníci sťažujú okrem cien aj na drzý personál. Teraz však ľudia objavili niečo, čo by mu mohlo aspoň čiastočne zlepšiť reputáciu, píše LAD Bible.

Článok pokračuje pod videom ↓

Od roku 2021 sa na známu internetovú hviezdu valí množstvo kritiky. Dôvodom boli najmä zážitky ľudí z londýnskej prevádzky jeho steakhouseov pod značkou Nusr_et. Zákazníci sa sťažovali na vysoké ceny, nepríjemný personál a málo kvalitné jedlo.

Pokazil si renomé

Neskôr si urobil „hanbu“ zdieľaním účtu z jednej pobočky, ktorý ukazoval cenu enormných 161-tisíc eur. Z tejto sumy sa však drvivá väčšina týkala alkoholu a teda nie jedla, ktoré Gökçe prezentuje. K jeho menej príjemným momentom sa určite pridáva aj finále MS vo futbale.

Foto: Profimedia

Kuchár a solič si po finálovom zápase medzi Francúzskom a Argentínou pohneval značnú časť svojich priaznivcov, keďže otravoval hráčov, myslel si, že patrí na ihrisko a niektorým dokonca bral trofej z rúk, aby sa s ňou odfotil. Tento incident naštartoval vlnu mediálnej pozornosti, ktorá teraz mimoriadne pozorne sleduje každý jeho krok.

Burgre mu zlepšujú meno

Po sérií problémov a negatívne ladených situácií sa však aj na neho usmialo šťastie. Ľudia sú totiž pozitívne prekvapení z jeho reštaurácie v Istanbule, ktorá sa však vymyká tradičnému konceptu Nusr_et. Miesto brutálne drahých, pozlátených a kvalitne vyzretých mäsových pokrmov vás v pobočke #Saltbae čakajú primárne len hamburgery, ktoré si však hostia nevedia vynachváliť.

@heymanfoodreviews This SALT BAE’a (@nusr_et ) Burger! #nusret #saltbae #instanbul #turkey #foodtiktok #foodtok ♬ Made You Look – Meghan Trainor

Jeden z TikTok tvorcov navštívil tureckú prevádzku hamburgerov a v recenzii nešetril slovami chvály na prevedenie aj zážitok, aký mu pripravili v burgerárni s názvom #Saltbae. Obslúžil ho čašník, ktorý syr do pokrmu vtlačil priamo pred hosťom pomocou veľkej „injekčnej striekačky“ a vykonal podobné pohyby, ako by robil samotný Gökçe. A cena? Žiadne stovky ani tisícky eur, no štandardných približne 10 eur, za ktoré sa dokážete kvalitne najesť.

V tesnej blízkosti známej Galatskej veže je tak možnosť nájsť kvalitné jedlo za dobrú cenu, no ako je zvykom, aj na túto destináciu sa valí isté množstvo kritiky. Ide však hlavne o personál. Zákazníci, ktorí prevádzku navštívili, zdieľali svoje zážitky a dojmy priamo na obľúbenej platforme TripAdvisor.

Kritika na zamestnancov

Keďže reštaurácia #Saltbae zbiera recenzie len od marca 2022, je ich tam zatiaľ len pár. Väčšina chváli skvelé jedlo a hlavne najlepšie burgre, sú však aj takí, čo si odniesli negatívny zážitok kvôli personálu.

„Objednal som si hubový burger na spôsob well-done, no prišiel mi len medium-rare. Vrátil som to, no mäso bolo rovnaké a dokonca mi nevrátili hranolky. Keď som to hovoril čašníkom, boli hrubí a neskôr už ani nereagovali,“ píše jeden z návštevníkov.

Foto: Profimedia

„Objednali sme si k jedlu barbecue omáčku, nepriniesli nám ju. Keď som ich o to opätovne požiadal, dali to na iný stôl, no napokon to nablokovali na náš účet,“ znel zážitok iného hosťa.

Napriek niektorým negatívnym recenziám sa však zdá, že Nusr_et ponúka pre hostí aj túto podstatne lacnejšiu alternatívu, na ktorej si možno do budúcna dokáže napraviť reputáciu.

Aj keď sa tam neservírujú jedlá za tisíce eur a nechodia tam len popredné celebrity, samotný Nusret Gökçe už viackrát navštívil túto prevádzku a robil šou pre ľudí zadarmo, spomína jeden z návštevníkov.

Ak si však nechcete robiť výlet do Turecka, jeden kuchár na TikToku nedávno ukázal, ako sa dá doma pripraviť zlatý Tomahawk steak do 100 eur, za ktorý by ste v prevádzke Nusr_et nechali pokojne aj 1 500 eur.

Uložiť článok

Najnovšie články