foto: TASR - Lukáš Grinaj

Na území našej krajiny tak registrujeme 1 493 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

V piatok na ochorenie Covid-19 otestovali takmer 4 100 ľudí, z toho 13 testov bolo pozitívnych. Na webe covid-19.nczisk.sk o tom informovalo Národné centrum zdravotníckych informácií. Celkovo je tak na Slovensku 1 493 pozitívne testovaných ľudí na toto ochorenie.

Laboratóriá doteraz otestovali takmer 140-tisíc vzoriek. Chorobe v piatok podľahol ďalší pacient. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19 sa tak zvýšil na 28. Z ochorenia sa zotavilo ďalších 20 ľudí, spolu je už 1 151 vyliečených pacientov. Na Slovensku tak zostáva 314 aktívnych prípadov.

Permanentný krízový štáb informoval na korona.gov.sk, že počet hospitalizovaných pacientov stúpol na 118. U 21 ľudí bolo ochorenie potvrdené. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú tri osoby, umelú pľúcnu ventiláciu už druhý deň nepotrebuje žiadny pacient. Kĺzavý medián stúpol na hodnotu štyri. Desať nových prípadov v piatok potvrdili v okrese Spišská Nová Ves. Po jednom pozitívnom teste zaznamenali v okresoch Dunajská Streda, Nitra a Prievidza.

Testovanie komunity v Žehre odhalilo ďalších 10 nakazených na ochorenie

Posledné výsledky plošného testovania komunity v Žehre na ochorenie COVID-19 potvrdili ďalších desať nakazených, ktorých presunuli do karanténneho mestečka. Uviedol to člen permanentného krízového štábu Peter Pollák s tým, že v piatok o 15.30 h oficiálne otvorili poslednú karantenizovanú časť obce.

Foto: TASR – Milan Kapusta

„Žehru sme rozdelili na tri sektory. Sektor jeden sme otestovali v pondelok, celkovo 294 odberov a našli sme tam šiestich pozitívnych, ktorých sme následne premiestnili do karanténneho mestečka. V sektore dva sme v utorok otestovali 182 ľudí, nenašli sme tam žiadneho pozitívneho. Sektor tri sme otestovali v stredu, celkovo sme uskutočnili 698 odberov, našli sme tam desať pozitívnych ľudí,“ priblížil Pollák. Dodáva, že všetkých pozitívnych aj s ich rodinnými príslušníkmi premiestnili do karanténneho mestečka, kde sa aktuálne nachádza 98 ľudí, z toho 42 pozitívnych. Podľa Polláka bolo celkovo v Žehre od samého začiatku, od 9. apríla, 72 pozitívnych ľudí.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )