Foto: MovieStillsDB

Nemusíte sa obávať, dôvod nesúvisí s konkrétnym seriálom, ale s tým, ako sa zmenil jeho prístup k herectvu.

Ktorú seriálovú postavu nenávidíte najviac a prečo práve Joffreyho Baratheona? Ak ste videli Game of Thrones, pravdepodobne vám dobre utkveli v pamäti niektoré scény, v ktorých vystupoval ako krutý tyran. Svojím herectvom Jack Gleeson, ktorý ho stvárnil, mnohých očaril. Musel si však dať pauzu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Joffrey Baratheon bol výraznou postavou, na ktorú sa len tak nezabúda, čo svedčí o tom, že bola jednoducho dobre napísaná a Jack Gleeson ju výborne stvárnil. Pre herca to však nebolo také jednoduché a ako priznal, v skutočnosti kvôli tejto úlohe stratil vášeň pre herectvo, uvádza UNILAD. Ozrejmil to počas prednášky na univerzite v írskom Dubline.

Incestné vzťahy boli súčasťou minulosti. Plodenie detí s príbuznými však nie je ničím výnimočným ani dnes. (Ilustračná foto: MovieStillsDB)

Stratil vášeň

Ako vysvetlil, s herectvom začal ako dieťa pre zábavu. Stalo sa však jeho prácou na plný úväzok a jeho pocity sa zmenili.

„S herectvom som začal už vo svojich 8 rokoch a miloval som to. Netúžil som po ničom inom, než byť hercom. No keď som sa dostal do Game of Thrones, z nejakého dôvodu sa to stalo viac mechanické, než robené s vášňou,“ povedal.

Nevidel však problém v štábe či samotnom natáčaní, ale skôr v sebe samom. Jednoducho tým, že to už nebola len „zábava“, začal pociťovať väčší tlak.

Ak patríte medzi fanúšikov Jacka Gleesona, určite ste pozorovali, že od roku 2014, kedy jeho postava v Game of Thrones skončila, sa niekoľko rokov v žiadnom filme či seriáli neobjavil. Vyzerá to však, že sa k herectvu pomaly vracia.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články