Foto: Screen Warner Bros. Games / MovieStillsDB

Hrať hru zo sveta Harryho Pottera neznamená byť transfóbnym, bráni sa druhá skupina fanúšikov.

Prvá transrodová postava bude súčasťou dlho očakávanej hry zo sveta Harryho Pottera Hogwarts Legacy, ktorá už o niekoľko dní uzrie svetlo sveta, píše UNILAD. Niektorí si ju však kvôli transfóbnym vyjadreniam J. K. Rowlingovej odmietajú kúpiť. To by mohol zmeniť tento odvážny čin. 

Kým sú niektorí ľudia nadšení z toho, že hra bude rozmanitá, ďalší si myslia, že je to iba krok, ktorý má odviesť pozornosť od kauzy autorky Harryho Pottera J. K. Rowlingovej, ktorá svojimi názormi spôsobila množstvo rozruchu. Kvôli svojim tweetom čelila obvineniam z transfóbie a znepriatelila si množstvo fanúšikov Harryho Pottera. A to natoľko, že ju už nechcú podporovať, ani keď ide o hru, ktorú by si inak možno radi zahrali.

Foto: Screen Warner Bros. Games

Ľudia hru bojkotujú

Ako vysvetľuje Entertainment Weekly, spomínaná transrodová postava nesie meno Sirona Ryan a je majiteľkou obľúbenej krčmy Tri metly. Vyplýva to z jednej z replík, v ktorej spomína, že jej starému známemu chvíľu trvalo, kým si uvedomil, že je čarodejnicou a nie čarodejníkom.

Keďže časť zisku z hry má putovať na konto Rowlingovej, na Twitteri sa objavili reakcie ľudí, ktorí si už iba z princípu hru odmietajú kúpiť. Či zakomponovanie tejto postavy zmení ich názor, je otázne.

Hrať hru neznamená byť transfóbnym, bráni sa druhá skupina

„Máme tu ľudí, ktorí bojkotujú Hogwarts Legacy a tvrdia, že ak ju budete hrať, ste transfób. No zároveň sú tu ľudia, ktorí nadávajú, pretože hra obsahuje zastúpenie transrodových ľudí. A potom som tu ja, ktorý sa snaží si hru iba užiť,“ podotkol jeden z používateľov sociálnej siete.

Mnohí ďalší sa zhodli na tom, že podpora tejto hry neznamená, že sú transfóbnymi, ako tvrdia niektoré vyjadrenia.

Hru Hogwarts Legacy si môžete vychutnať už od piatka 10. februára.

Uložiť článok

Najnovšie články