Foto: Profimedia

Dnes oslavuje narodeniny Shakira. A zhodou náhod aj Gerard Piqué.

Speváčka Shakira, ktorá sa preslávila hitmi ako „Whenever, Wherever“ či „Hips Don’t Lie“, aktuálne valcuje internet svojím drsným hudobným odkazom futbalistovi Gerardovi Piquému. Ľuďmi po celom svete je oslavovaná a dokonca sa stala najsledovanejšou latino piesňou v histórii YouTube. Toto by ste o nej mali vedieť. 

Shakira, celým menom Shakira Isabel Mebarak Ripoll, pochádza z Kolumbie a nepochybne patrí medzi najvýraznejšie hlasy popovej scény. V uplynulých týždňoch sa spája predovšetkým s kontroverzným rozchodom s Piquém, o ktorom zložila skladbu. Ako vysvetľuje web Colombia, dvojica sa zoznámila práve vďaka jej hymne Majstrovstiev sveta vo futbale 2010 — „Waka Waka“. A to, ako ju futbalista podvádzal, sa teraz stalo na sociálnych sieťach virálnym.

V článku sa dozviete aj:

  • ako vďaka džemu Shakira zistila, že ju futbalista Piqué podvádza;
  • prečo sa na ňom začal „internet“ smiať;
  • ako sa chcel Shakire odplatiť;
  • aká bola speváčkina reakcia na obrovský úspech, ktorý skladba dosiahla;
  • čo ďalšie by ste o Shakire mali vedieť.

Poslala Piquému drsný odkaz, ktorý obletel svet

Shakira už v októbri vydala skladbu „Monotonia“, o ktorej sa hovorilo, že súvisí s rozchodom s Piquém. Ten pravý ošiaľ však nastal až o niekoľko mesiacov neskôr.

Ako sme váš už informovali, Shakira vyvolala ošiaľ svojou skladbou s názvom „BZRP Music Session #53“, v ktorej okrem iného prezradila detaily o vzťahu s futbalistom Piquém, ktorý, ako sa ukázalo, ju dva roky podvádzal a prišla na to veľmi zaujímavým spôsobom. Spieva v nej, že vymenil Ferrari za Twingo a Rolexky za Casio, čím dala jasne najavo, že klesol o ligu nižšie a našiel si za ňu mladšiu náhradu. Dvojica sa po 11 rokoch rozišla v polovici minulého roka, pretože ju Piqué vymenil za 23-ročnú Claru, na čo speváčka jasne odkazuje.

Na to, že ju podvádza, prišla vďaka džemu

A ako na to prišla bolo skutočne šialené. Kým bola Shakira na turné, milenka sa potajomky stretávala s jej priateľom v dome, ktorý kúpila speváčka a dva roky spávali v rovnakej manželskej posteli. Kľúčový však bol džem, ktorý neveru odhalil. Ako vysvetlil Mirror, Piqué dodržiaval špeciálnu diétu a teda džem nejedol.

Keď z neho ale neustále a pravidelne ubúdalo, Shakira začala tušiť, že niečo nie je v poriadku, a ďalšie dôkazy ju v tom následne, samozrejme, utvrdili. Neskôr si mala údajne najať aj súkromnú detektívnu agentúru a zistila, že Clara Chia jej v jej dome nielenže ujedala obľúbený džem, ale dokonca nosila aj jej oblečenie.

Internet sa na futbalistovi smeje

Ako sa aj dalo čakať, vzhľadom na obrovský úspech, ktorý nová pesnička Shakiry dosiahla, sa na bývalého španielskeho futbalistu spustila vlna kritiky. A Shakira sa stala vzorom pre mnohé ženy.

Zašlo to až tak ďaleko, že napríklad na TikToku vznikol virálny tanec, ktorý vyskúšala aj ona sama. Aktuálne má video cez 192 miliónov zhliadnutí a ľudia ho začali v húfoch napodobňovať. Okrem toho natočili videá, ktoré narážali na to, akú veľkú porážku Piqué týmto utrpel.

Piqué ako reakciu zverejnil napríklad na Instagrame fotografiu so svojou novou priateľkou. Shakirina skladba však zatiaľ stihla prekonávať rekordy na YouTube, píše BBC. Stala sa tak najsledovanejšou latino piesňou v histórii.

@shakira

Loving your creations! Found this one from @belladose and had to try it!

♬ Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Bizarrap & Shakira

Piqué a Casio sa spojili

A fotka na Instagrame nebola jediná reakcia Piquého. Vyzerá to, že značka hodiniek Casio uzavrela partnerstvo s King’s League. Ako vysvetľuje NME, sám Piqué oznámil, že Casio sa stala sponzorom tejto ligy. Hodinky následne rozdal aj svojim kolegom.

Nemyslela si, že zožne takýto úspech

Iba pár dní po uvedení skladby sa Shakira na svojom Instagrame zdôverila s tým, že si nemyslela, že sa ako 45-ročná a navyše s pesničkou v španielčine, stane celosvetovou jednotkou.

„Chcem objať milióny žien, ktoré sa postavili proti tým, ktorí nás nútia cítiť sa bezvýznamnými,“ dodala.

Za tri týždne získala na YouTube 251 miliónov zhliadnutí. Iba niekoľko dní po tom uviedla skladbu Flowers speváčka Miley Cyrus, ktorá je rovnako drsným odkazom jej bývalému Liamovi Hemsworthovi a rovnako zaznamenala veľký úspech.

Foto: Profimedia

Shakira zarába balík

Najnovšie články