Týchto 12 zákonov vás môže motivovať k tomu, aby ste sa na svoj život pozreli inými očami...

Každý človek sa niečím od toho druhého odlišuje. Výzorom, povahou, stavbou tela, jednoducho nenájdete dvoch rovnakých. Všetci však máme jeden spoločný cieľ, a to prežiť svoj život najlepšie a najšťastnejšie, ako len vieme. Je to ťažké a nikde nie je napísané, ako na to, ale aj napriek tomu existuje niekoľko múdrostí, ktoré by nás mohli inšpirovať. Týchto 12 zákonov o živote medzi ne určite patrí.

Vzťahy sú kľúčové

Je to evolučný fakt: ľudia sú spoločenské bytosti. Nezáleží na tom, akú máme povahu, všetci potrebujeme nejaký vzťah. Vzťah, to nemusí byť len láska. Môžeme milovať, no môžeme aj nenávidieť. Môžeme odporovať, odmietať, dôverovať alebo nedôverovať. Dôležitá vec, ktorú si musíme pamätať, je to, že ľudí vo svojom živote potrebujeme. Potrebujeme sa navzájom.

Vnútorná sila je dôležitá

Miyamoto Musashi, jeden z najväčších samurajských bojovníkov, raz povedal, že na tomto svete nie je nič mimo vás, čo by bolo silnejšie, bohatšie, rýchlejšie alebo chytrejšie. Pretože všetko to existuje len vo vás. A mal pravdu. Nehľadajte nič mimo seba. Všetko, čo potrebujete na prekonávanie prekážok či zvládnutie ťažkých chvíľ sa nachádza len a len v nás.

pexels.com

Život je nepredvídateľný

V živote si nemôžeme byť ničím úplne istí. Stále tu budú nejaké prekážky, ktoré sa objavia v tých najneočakávanejších chvíľach. V takýchto prípadoch máme dve možnosti: môžeme bojovať a dostať sa cez ne, alebo môžeme ostať stáť na mieste a stagnovať. Pri rozhodovaní sa, čo urobíte, si pamätajte, že každá neistota a prekážka je príležitosťou na posilnenie našej povahy.

Osamelosť postihuje každého

Prirodzene, niektorí z nás sa možno cítia osamelejší. No pravdou je, že každý z nás už minimálne párkrát zažil pocit izolácie. Každý človek, ktorý kedy žil, si musel prejsť časom osamelosti a zúfalstva.

Niektoré dni sú lepšie ako iné

Ak sa ráno zobudíte, je to dar – je to víťazstvo. Aj keď sa udalosti tohto dňa môžu neskôr rozvinúť do niečoho hrozného, pamätajte, že vám bola poskytnutá príležitosť prežiť ďalší deň. A ďalší. V niektoré dni sa nám jednoducho darí viac, ako v ostatné. Ale to je v poriadku. Pretože bez tých zlých dní by sme si nevážili tie krásne.

Nie každý vás bude mať rád (a naopak)

Osobnosti sú odlišné a preto sú rôzni aj ľudia. Je preto viac než jasné, že s niekým si budete rozumieť lepšie, ako s niekým iným. Nemusíte dobre vychádzať s každým. Je to úplne prirodzené. Rovnako tak, nie každý bude mať rád vás. Ale aj to je v poriadku. Napokon však nájdete ľudí, s ktorými si budete dokonale rozumieť a bude to vzájomné.

pexels.com

Mýliť sa je ľudské

Koľko krát ste už počuli, že nikto nie je dokonalý? Určite tak veľakrát, že táto veta pomaly stráca na význame a stáva sa z nej obyčajné klišé.  V skutočnosti však ide o veľkú pravdu. Zalovte v pamäti, koľko veľkých chýb ste už urobili vy? Veľa. Ale robiť chyby, mýliť sa, je ľudské. Nezabúdajte teda, že s každou chybou prichádza aj príležitosť niečo nové sa naučiť.

Život môže byť niekedy nespravodlivý

Ľudia, ktorým veríme, nás podrazia. Ľudia, ktorých milujeme, odmietajú našu lásku. Ľudia budú klamať, manipulovať, kradnúť a zámerne sa pokúsia ublížiť vám. To je jednoducho život. Niekedy síce poriadne nespravodlivý, ale aj to je jeho súčasťou. A my tak môžeme rásť a byť silnejší.

Niekedy budeme mať zlomené srdce

Áno, aj vaša láska z tretej triedy, ktorá sa s vami rozišla na pieskovisku, sa počíta. Ľudia jednoducho z času na čas majú zlomené srdce. Zamilujeme sa a potom sa to stane – zlomí sa. Zosobášime sa s niekým, a potom sa to stane opäť – máme zlomené srdce. Niekto blízky umrie, a je to tu opäť.

pexels.com

Naše telo a myseľ sú jedinečné

Napriek miliardám a miliardám ľudí, ktorí žili, nikto nikdy nebol taký, ako vy. Vy ste totiž jedinečný. Nikto nikdy nemal rovnaké telo ani rovnakú myseľ, ako máte teraz vy. A nikdy ani mať nebude. A to je na tom to úžasné. Každý z nás je výnimočný, nenájdete dvoch rovnakých.

Je prirodzené sa báť

Profesor Lupin v knihe Harry Potter a väzeň z Azkabanu raz povedal Harrymu: „Najviac zo všetkého sa bojíš strachu. Veľmi múdre.“ A mal úplnu pravdu. Niekedy sa jednoducho bojíme a máme z vecí strach. Ale aj to je úplne prirodzené, ba niekedy aj prospešné. Báť sa nie je žiadna hanba. Aj napriek tomu ale nesmieme zabúdať na všetky šance a príležitosti, ktoré sa nám v živote naskytujú. Niekedy musíme jednoducho riskovať.

Musíme nasledovať svoje vášne

Dobre, možnože náš detský sen o tom stať sa astronautom nevyšiel, ale aj tak sa v každom z nás skrývajú vášne, ktoré čakajú len a len na to, aby sme ich mohli nejakým spôsobom využiť. Nezáleží na našom veku, vzdelaní, príjmoch alebo čomkoľvek inom. Ak máte hlboko zakorenenú vášeň, chyťte ju, nasledujte a už nikdy sa jej nepusťte.

pexels.com

Pozri aj: „4 dohody“ : múdrosť starých Toltékov, ktorá dokáže zmeniť váš život od základov

powerofpositivity
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy