Alexandra Geletová / /
"Moje sny mi doslova komplikovali život. Tým, že som sa ich vzdal, všetko začalo byť omnoho jednoduchšie." - Jason Brown.

Myslím, že sa všetci zhodneme na tom, že každý človek chce v živote dosiahnuť svoje sny, nech sú už akokoľvek veľké. Rovnako na tom bol aj Justin Brown. Vo svojich 30 rokoch sa rozhodol splniť si sen o vybudovaní globálnej technologickej spoločnosti. Chcel sa stať niekým ako Elon Musk. Založil teda známy „Ideapod“ a úspech na seba nenechal dlho čakať. Kde je však ten háčik?

Spočiatku si myslel, že prastará múdrosť sa nemýli – musíte sa zaviazať svojim snom, musíte o ne bojovať a oni sa splnia. Potom sa však stalo niečo, s čím nepočítal. Na scénu prišla tvrdá realita.

Justin teda zistil, že po celý ten čas žil vo svojich snoch, no ignoroval realitu. Začal sa domnievať, že sny sú len výmyslom fantázie a manipulujú ho k tomu, aby žil vo svete, ktorý neslúži jemu a ľuďom okolo neho. A tak sa rozhodol, že sa svojich snov vzdá. A ako on tvrdí, bola to tá najlepšia vec, akú mohol urobiť. Prečo? Tu je jeho vysvetlenie.

Vedci tvrdia, že ak chcete s niečím zožať úspech, musíte v tom byť dobrí

unsplash.com

„Keď som sa rozhodol odísť zo školy a nepokračovať v honbe za titulom, neuvedomil som si, že na to, aby ste boli v živote úspešní, vám nestačí iba vášeň a túžba. Taktiež potrebujete určitú dávku talentu a odbornej znalosti. Podľa odborníkov, úspešní ľudia nerobia len to, čo milujú.

A toto tvrdenie ma donútilo premýšľať. Musel som čeliť faktom, že nie som veľmi dobrý v budovaní technologickej spoločnosti. Zistil som, že nemám veľmi rád, ak musím neustále zostavovať nový tím pracovníkov a neustále hľadať a nahrádzať firmy. Začal som cítiť, že budujem niečo, čo sa vôbec nepodobá mojej prvotnej idei, a prestalo sa mi to páčiť.

Zistil som, že som bol závislý na žití v mojich snoch, v mojich predstavách. Nič pre mňa nebolo dobré. Nič sa nepribližovalo tej predstave, ktorú som videl vo svojej hlave.

A potom mi do rany prišla jedna štúdia z Harvardu, ktorá hovorila o tom, že vaše sny niekedy jednoducho nefungujú, a v takom prípade by ste sa ich mali vzdať.

Musel som sa vzdať tej predstavy, že sa zo mňa stane veľký podnikateľ ako Elon Musk alebo Richard Branson, a že vytvorím business, ktorý zmení svet. A viete čo? Tým, že som nechal tento sen ísť, všetky veci sa začali meniť.“

Vzdal sa svojich snov a jeho život sa začal meniť

unsplash.com

„Tým, že som sa vzdal tejto predstavy svetového podnikateľa, začal som vidieť realitu. Teraz už viem, že aj drobné veci, na ktoré sa v živote sústredíme, dokážu veľmi rýchlo a jednoducho zatieniť tie veľké.

Kým naša sociálna sieť bola denne využívaná len niekoľkými ľuďmi, náš blog doslova horel. A vtedy som konečne uvidel tú realitu, takú, aká bola – neboli sme globálna technologická spoločnosť, ale mali sme veľký a slušný potenciál na to, aby sa z nás stala digitálna mediálna platforma.

Teraz máme viac ako päť miliónov čitateľov mesačne a taktiež veľmi slušnú fanúšikovskú základňu na sociálnych sieťach. Možno to neboli čísla, ktoré som si pôvodne predstavoval, keď som odchádzal z doktorandského štúdia, ale je to realita.“

Čo sa Justin naučil tým, že sa vzdal svojich snov?

„Zistil som, že moje irelevantné a nedosiahnuteľné sny ma obmedzovali. Niekde hlboko hlboko v podvedomí som vedel, že sen o tom, že sa zo mňa stane podnikateľ svetových rozmerov, mi jednoducho nesedí.

Kým som ešte žil vo svojich snoch, vo svojich predstavách, úspech ma zaujímal oveľa viac, než to, čo som v podstate robil. Inak povedané, oveľa viac ma zaujímala destinácia, než cesta k nej.

To, že som sa vzdal svojich snov znamenalo, že som mal čistú hlavu a konečne som si vyjasnil, čo vlastne chcem robiť. Moje sny mi doslova komplikovali život. Takže, keď som sa ich konečne vzdal, keď som sa konečne vzdal každej veci, ktorá ma iba sťahovalo dole, všetko sa zjednodušilo a ja konečne môžem robiť naplno to, čo chcem naozaj.“

unsplash.com

Pozri aj: Brazílsky šaman prehovoril o temných stránkach kultu pozitívneho myslenia. Jeho slová vám môžu zmeniť život

thepowerofideas
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)