Alexandra Geletová / /
Aj napriek tomu, že mnohí z nás tvrdia, že ráno nestíhajú, tu je aspoň 5 dôvodov, pre ktoré by sme ráno na ustlanie našej postele nemali zabúdať.

Hoci ustlať si ráno posteľ je úplne bežná činnosť, ktorú nás učili rodičia už od nepamäti, existuje veľmi veľa dôvodov, alebo skôr výhovoriek, pre ktoré si ju ľudia ráno neustelú. Medzi tie najčastejšie by sa určite dalo zaradiť to, že na takúto vec ráno jednoducho nezostane čas, pretože už aj tak meškáte do práce či školy. Ak si však vašu posteľ usteliete, spravíte toho pre seba viac, než by sa na prvý pohľad zdalo. Toto je päť dôvodov, pre ktoré by ste na tento zvyk ráno nemali zabúdať.

Splníte si svoju prvú úlohu

Ak ráno vstanete a upravíte si svoju posteľ, deň začínate s myšlienkou, že ste už niečo dosiahli – a to ešte ani poriadne nezačal. Samozrejme, že s takýmto pocitom pre vás bude  jednoduchšie dokončiť aj iné úlohy. Na konci dňa tak môžete mať pocit, že ste toho urobili viac, môžete sa cítiť motivovane, a to všetko len vďaka tomu, že si ráno nájdete minútku času na ustlanie. Vidíte, na malých veciach naozaj záleží.

pexels.com

Pestujete si duševnú disciplínu

Duševná disciplína, tiež známa ako sebadisciplína, sa rozvíja pri prekonávaní duševného a fyzického odporu. Keď v pondelok ráno zazvoní budík, posledná vec, ktorú chcete práve urobiť je vstať a ustlať si posteľ. Tento pocit je naozaj dôverne známy pre každého, no je to skvelá príležitosť na vypestovanie si vašej disciplíny. Dôležité je prekonať svoj počiatočný odpor.

Môže to byť cvičenie pre váš mozog

Tento bod súvisí s tým predchádzajúcim. Každá úloha ako umývanie riadu, čistenie podlahy či ustlanie postele je skvelou príležitosťou na malý tréning pre váš mozog. Tým, že tieto aktivity vykonáme, zistíme, že po čase je pre nás ich robenie  menej „bolestivejšie“, a práve naopak, viac odmeňujúce. Namiesto veľkého odporu si tak postupne vypestujeme zvyk.

pexels.com

Váš spánok môže byť lepší

Rôzne štúdie a výskumy prišli na to, že existuje isté prepojenie medzi ustlaním postele a lepším spánkom. Na dokázanie tohto tvrdenia sa urobil pokus, kde jednotlivci alebo páry, ktoré si pravidelne každé ráno ustlali posteľ, vykazovali lepší spánok ako tí, ktorí tak neurobili, prípadne si posteľ ustlali len zriedkavo.

pexels.com

Oceníte pocit čistoty

Je vedecky dokázané, že posteľ môže slúžiť ako zdroj našej inšpirácie. Pohľad na rozhádzané posteľné prádlo a vankúše či pokrčenú plachtu nás teda rozhodne nenakopne a nenamotivuje, práve naopak – môže v nás dokonca evokovať pocit nečistoty. No v opačnom prípade, ak si nájdete minútku na ustlanie a popravenie postele, náš deň a celkovo naša nálada sa môže uberať celkom iným – pozitívnym smerom. A pritom stačí tak málo.

 

 

pexels.com

Pozri aj: TÁTO RADA OD PSYCHOLOGIČKY VÁM PREZRADÍ, KTORÚ VEC BY STE MALI UROBIŤ KAŽDÉ RÁNO HNEĎ PO PREBUDENÍ

powerofpositivity
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)