Tušíte, o čo ide?

Téme psychopatov sa na našom portály venujeme dosť často a teší nás, že vás táto problematika zaujíma. Predsa len – dnes už vieme, že psychopati nie sú len zavretí v ústavoch či vo väzniciach, práve naopak – väčšina z nich žije slobodne medzi nami. Spoznať ich však nie je nemožné a pomôcť vám s tým môžu aj výsledky tohto výskumu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako sa totiž na základe skenov a skúmania štruktúr mozgu psychopatov zistilo, je jedna vec, ktorej títo ľudia nedokážu odolať a sú na nej vyslovene závislí. Tušíte, o čo ide?

Nebudeme vás ďalej naťahovať, ukázalo sa, že psychopati sú absolútne závislí na odmenách. Túžia ich dosahovať za každú cenu a pre ich získanie sú ochotní urobiť prakticky čokoľvek.

Dokázalo sa totiž, že mozog psychopata uvoľňuje po získaní odmeny až 4x toľko dopamínu, ako mozog normálneho človeka, čo je naozaj obrovský rozdiel. Normálny človek si teda ani len nedokáže predstaviť, do akého omamného psychického rozpoloženia sa dostane psychopat, ktorý práve získal nejakú odmenu.

pixabay.com

Dr. Joshua Buckholtz, hlavný autor štúdie, hovorí: “Podarilo sa nám zistiť, že práve závislosť od pocitu, ktorý nasleduje po dosiahnutí nejakej odmeny, je u psychopatov príčinou najproblematickejšieho správania.”

Autori štúdie tiež hovoria, že ako vieme, u psychopatov je jasne pozorovateľný nedostatok empatie a absencia strachu. Sú však presvedčení o tom, že aj príčinou týchto znakov psychopatie je práve závislosť na pocite získania odmeny.

Máte vo svojom okolí niekoho, kto je závislí na získavaní odmien?

spring
Všetko začína v tvojej hlave
Uložiť článok

Viac článkov