Foto: Pexels

Podporte svoju nežnejšiu stránku.

V dnešnej rýchlej dobe sa často stretávame s tlakom na to, aby sme boli ženy stále silné, nezávislé a úspešné. V tomto zhone niekedy zabúdame na to, že naše vnútorné ja potrebuje aj viac nežnosti a ženskosti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Preto vám ponúkame 5 spôsobov, ako v sebe prebudiť tú nežnejšiu stránku a ženskosť. Popísal ich aj portál Collective.

1. Neutlmujte svoju ženskosť

Vo svete plnom stereotypov a očakávaní sa môže stať, že svoju ženskosť vnímame ako slabosť alebo nedostatok. No práve naopak – naše ženské kvality nám môžu pomôcť prekonávať prekážky a priniesť do nášho života viac lásky a harmónie.

Pokúsme sa teda obdivovať svoje schopnosti, akými sú empatia, intuícia či citlivosť. Uvedomme si ich hodnotu a dôležitosť v každodennom živote. A keď príde chvíľa slabosti alebo pochybností, pripomeňme si svoje silné stránky.

2. Nachádzajte krásu v každom novom dni

Aby sme cítili viac radosti zo života, je dôležité nájsť krásu v maličkostiach. Preto sa každý deň zastavme a obdivujme svet okolo seba. Pozorujme kvitnúce kvety, modré nebo alebo úsmev milovanej osoby.

Tento postoj nám umožní vnímať život ako dar a zároveň prebudiť našu vnútornú ženskosť. Postupne si budeme uvedomovať, že aj my samotné sme súčasťou tohto krásneho sveta, a že máme právo tešiť sa z malých radostí každého dňa.

Pexels

3. Nenáhaňajte sa za vecami, na ktorých nezáleží

V dnešnej konzumnej spoločnosti nás často presviedčajú o tom, že potrebujeme viac vecí, aby sme boli šťastní. No pravda je taká, že materiálne statky nám nikdy neposkytnú trvalé šťastie ani pocit naplnenia.

Namiesto toho sa snažme zamerať na to, čo skutočne ceniť – rodinu, priateľov a zdravie. Urobme si čas na spoločné chvíle s blízkymi a pokúsme sa pomôcť druhým. Tieto skutky lásky dokážu prebudiť hlboký pocit ženskosti a nežnosti.

4. Objavte čaro „pomalého“ života

V dnešnej hektickej dobe sa často cítime pod tlakom, aby sme stále niečo robili, plánovali alebo dosahovali. No práve v týchto okamihoch je dôležité spomaliť a dať si priestor pre vnútorný rast.

Skúste si každý deň nájsť aspoň 30 minút na relaxáciu alebo meditáciu. Buďte pri tom úplne samy so sebou a snažte sa vnímať svoje myšlienky, pocity a túžby. Tento čas vám pomôže lepšie pochopiť seba samých, zharmonizovať svoje vnútro a prebudiť ženskosť.

5. Doprajte si starostlivosť

Ako ženy sa často staráme o druhých – o deti, manžela, rodičov alebo kolegov. No ak chceme byť skutočne šťastné a vyrovnané, musíme sa naučiť aj postarať o seba samotné.

Premýšľajte nad tým, čo vás teší a napĺňa energiou. Či už je to prechádzka v prírode, cvičenie jogy alebo kreatívna činnosť ako maľovanie či písanie. Nezabúdajte si tiež dopriať relaxačné momenty, napríklad pri kúpeli s éterickými olejmi alebo pri masáži.

Všetko začína v tvojej hlave

Viac článkov