Foto: Photo by Tim Savage from Pexels

Svoju skutočnú krásu neukazujú každému. Aj v tom tkvie ich tajomstvo.

Okolo introvertov sa neprávom vytvára pavučina mýtov a rôznych poloprávd. Človek by ich najradšej zaškatuľkoval do nejakej poličky, no oni sa našťastie nedajú zaradiť do určitej kolónky. I keď sa na prvý pohľad môže zdať, že najviac atraktívni sú ľudia, ktorí sa radi prezentujú, nemusí to byť vždy tak. Aj introverti majú svoje čaro, ktoré sa oplatí objaviť.

Podľa webu 10mosttoday, nezameniteľná atraktivita introvertov spočíva v nasledujúcich znakoch.

#1 Sú tajomní

A to je to, čo je na nich také lákavé. Svoju krásu a skutočné “ja” ukážu len málokomu. Ak ich chce niekto získať a zistiť, čo sa ukrýva pod ich povrchom, musí vynaložiť nemálo námahy.

Photo by Arthur Brognoli from Pexels

#2 Dávajú si pozor na to, čo hovoria

Pretože vedia, že hovoriť je striebro, ale mlčať je zlato. Ak chcú niečo povedať, dvakrát si rozmyslia, či to naozaj stojí za to. Neradi zabíjajú čas nezmyselnými kecami o počasí. Aj v tom spočíva ich čaro.

#3 V ich spoločnosti sa cítite príjemne

Introvertovi síce trvá dlhšie, kým sa otvorí, ale ak prejavíte trpezlivosť, sami zistíte, aký poklad sa v tomto človeku skrýva. Introvert okolo vás veľmi rád vytvorí prostredie, v ktorom sa budete cítiť nielen bezpečne, ale i príjemne.

#4 Nechýba im motivácia

Tým, že si šetria sily na to, čo je pre nich skutočne dôležité, si oveľa dôslednejšie idú za svojím cieľom. Neplytvajú čas a energiu na zbytočnosti. Svojou vnútornou silou a odhodlaním ľahko motivujú aj ostatných.

Photo by Oleksandr Pidvalnyi from Pexels

#5 Vedia sa pre niečo zapáliť

Introverti majú v sebe niečo, čo sa ťažko opisuje slovami. Nechýba im fantázia ani schopnosť dívať sa na rôzne situácie z nezvyčajných uhlov. Keď sa do niečoho zahryznú, tak to už len tak ľahko nepustia. A to je naozaj fascinujúce.

#6 Sú skvelými poslucháčmi

Ak si chcete byť istí, ž vám nikto nebude skákať do reči, spriateľte sa s intorvertom. Radi počúvajú a sú veľmi vnímaví. Pre mnohých sa stávajú skvelými bútľavými vŕbami, ktoré informáciu určite neposunú nikomu nepovolanému. To je vlastnosť, ktorá sa v dnešnej dobe skutočne cenní.

#7 Nechýba im prehľad

Nejeden introvert nedá dopustiť na fascinujúci svet kníh. Vďaka tomu, že majú nos neustále strčený v knihách, majú dokonalý prehľad, ktorý sa neviaže len na jednu oblasť. Preto je rozhovor s nimi pôžitkom. Ak sa otvoria, prezradia vám veci, o ktorých ste doposiaľ ani len netušili.

Photo by Thought Catalog from Pexels

#8 Sú pozorní

Neujde im ani najmenší detail a ľahko si spoja rôzne súvislosti. Práve si introverti raz-dva všimnú, keď sa niečo deje s ich blízkym človekom. Aj táto črta zvyšuje ich atraktívnosť.

#9 Nechýba im kreativita

Tým, že radi trávia čas sami so sebou, často vyhľadávajú činnosti, pri ktorých nepotrebujú spoločnosť. Väčšine introvertov nie je kreativita cudzia, a to v akejkoľvek forme a podobe.

Photo by bruce mars from Pexels

#10 Sú intelektuálne nároční

A to je výzva pre ich partnera či partnerku. Ak hľadáte nielen krásnu vázu, ale aj niečo, čo má hodnotný obsah, partnerstvo s introvertom vám to môže poskytnúť. Pretože to, čo sa ukrýva pod ich povrchom, skutočne stojí za to.

10mosttoday
Všetko začína v tvojej hlave
12
Uložiť článok
Komentovať