Michaela Galambošová / /
V drvivej väčšine prípadov si za našu samotu môžeme my sami.

Takmer všetci od mala túžime nájsť lásku, s ktorou strávime celý život. No niekedy nás miesto vysneného princa čaká prázdny byt a samota. Nadávame na to, že život nie je fér, a prečo práve my ostávame sami. Avšak najväčšie prekážky, ktoré nám bránia nájsť toho pravého, sa nachádzajú práve v našej hlave.

Možno ste už aj vy unavení z krátkodobých vzťahov, ktoré nikam neviedli. Hráte sa na silnú sebavedomú ženu, tváriac sa, že k životu nepotrebujete partnera. Ale po večeroch si tajne pozeráte fotky svadobných šiat. Keby to bolo možné, hneď by ste sa vydali. No chýba vám to najdôležitejšie. Muž so srdcom na správnom mieste.

Šťastie si však väčšinu blokujeme sami. Dnes je už známe, že myšlienky majú silný dopad nielen na náš terajší život, ale i na celú našu budúcnosť. Možno sú príčinou vašej samoty toxické myšlienky. Čo by ste teda určite mali vyhodiť z hlavy?

#1 „Všetci správni partneri sú už dávno rozobraní…“

Photo by Martin Kníže on Unsplash

Našťastie ten „správny partner“ nie je tovar v obchode, ktorý sa dá ľahko vypredať. Správnych mužov je dosť. Len treba prestať reptať na osud, bývalé zranenia či na nespravodlivosť, ktorá vládne svetu. Ak nebudete veriť, že stretnete toho pravého, tak ho samozrejme nikdy nestretnete.

#2 „Nechcem ho vystrašiť.“

A z toho dôvodu sa ženy neraz hrajú na chladné a neprístupné. Nedajú najavo svoje city, a dávajú si sakramentský pozor na to, aby neplytvali úsmevom. Veď ak by ON prišiel na to, že sú zaľúbené, bol by to poriadny trapas. Takto to však nefunguje. Treba aspoň hodiť udicou. Uvidíte, či sa chytí.

#3 „Som poškodený tovar.“

Každý z nás má v skrini zopár kostlivcov. Je to prirodzená súčasť našej minulosti a rozvoja. Neponižujte sa. Máte svoju cenu a ten pravý vás určite dokáže oceniť.

#4 „Nikdy si ma nevšíma!“

A preto ženy neraz urobia všetko preto, aby zaujali. Stávajú sa z nich vypočítavé, hysterické, uhundrané a večne nespokojné stvorenia. To s konečnou platnosťou odradí každého chlapa.

#5 „Prečo by som sa mala ozvať prvá…“

Photo by Llywelyn Nys on Unsplash

Poznáte ten vtip? Keby všetky štáty riadili ženy, krajiny by sa jednoducho spolu nerozprávali. Veľa žien rieši konflikty tak, že sa urazene odmlčí. To však vôbec neprispeje k vyriešeniu problému. Skôr naopak. Ak je urazené ticho vašou parketou, tak je s tým načase niečo robiť. Aj to môže byť dôvodom, prečo ste samy.

#6 „Nemám klasický vzťah, no sex je fajn.“

Ste vo vzťahu, ktorý vám prináša len určité „posteľové benefity“? Tak nádych a výdych – treba ho ukončiť. Ak chcete získať partnera, ktorý vám nebude len ohrievať posteľ, v prvom rade treba ukončiť nefunkčný vzťah.

#7 „Aspoňže je pekný.“

A bola by škoda nepochváliť sa s pekným chlapom na verejnosti, však? Ale ak si nemáte čo povedať, chýbajú vám spoločné záujmy a nemôžete sa navzájom o seba oprieť, je načase zaradiť spiatočku.

#8 „Pristali by mi tieto svadobné šaty?“

Photo by Alejandra Quiroz on Unsplash

Píšete mu horúce správy, v ktorých mu vyjadrujete svoju nekonečnú lásku, pretože už po prvom rande myslíte na svadbu. Chlapa to však zákonite vystraší a utečie.

#9 „Aspoňže je bohatý.“

Bohatstvo a peniaze ešte nikomu nepriniesli pocit šťastia. Dokážu nám zjednodušiť život, to je fakt, ale nemali by sa stať jeho zmyslom. Ani bohatý chlap, s ktorým nie ste sama sebou, vás neurobí šťastnou, však?

#10 „Bez partnera nie som nikto.“

Mnoho žien si myslí, že ak nemajú status zadanej ženy, stávajú sa tak automaticky menejcennými. Nie je to pravda. Skúste zvoliť iný uhol pohľadu a vychutnávajte si samotu. Pokúste sa z nej vyťažiť úplné maximum!

#11 „Som dokonalá!“

Photo by Daniel Apodaca on Unsplash

Ak si myslíte, že na celom svete sa nenájde tvor, ktorý by sa vám vyrovnal, môže ísť o vážny problém. V tom prípade je naozaj lepšie, ak ostanete sama. Veď kto by chcel žiť vedľa úplne dokonalej partnerky?

#12 „Cítim sa skvelo. Naozaj sa cítim skvelo!“

Máte nutkavú potrebu dokazovať okoliu, že naozaj máte samotu pod palcom? V tom prípade vaše konanie svedčí o opaku. Zúfalo túžite po láske. Len robíte všetko preto, aby si to nevšimli ľudia okolo vás. Samota nie je hriech. Je to prirodzená súčasť života. Ak sa s ňou naučíte žiť a vybudujete si zdravé sebavedomie, dokážete sa pohnúť vpred. A ktovie, možno po ceste stretnete partnera, ktorý za to bude stáť!

Pozri aj: Ženy, ktoré sú dlhšiu dobu single, skončia nakoniec ako tie najšťastnejšie

peacequarters
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)