Pracujem na sebe, pretože chcem byť lepšia, než som bola včera.

Hovorí sa, že zmena pochádza z pocitu. A ja som sa jedno ráno zobudila a pocítila som, že môj život ani zďaleka nie je taký, aký by mohol byť. Aký by som sama chcela, aby bol. No a jediný spôsob, ako to napraviť, bola práca. Práca na sebe samom. Pochopila som, že ja sama som to najväčšie dielo v mojom živote. Že ak chcem byť lepšia, musím na sebe pracovať a iba tak sa niečo dokáže pohnúť k lepšiemu. Ktoré veci sa preto zmenili?

#1 Som úprimnejšia, čo sa týka pocitov

Namiesto toho, aby som predstierala, že som v poriadku, dovolím si cítiť aj všetky tie zlé pocity. Ak sa ma niekto opýta, ako sa mám, niekedy mu odpoviem, že dobre, inokedy zas, že zle. Nebojím sa precítiť každý jeden pocit. Viem, že život nie je len perfektný a preto nebudem predstierať, že je. Som úplne úprimná, čo sa pocitov týka.

#2 Starám sa o seba s láskou

Už si viac nehovorím, že som škaredá, alebo že som tučná. Už si viac neodopieram veci. Už viac nemám hlavu plnú negatívnych myšlienok o sebe a o svojom tele. Starám sa o seba s láskou. Správam sa sama k sebe milo. Neurážam sa a nezhadzujem. Práve naopak, vždy si nájdem čas na to, aby som sa pochválila.

#3 Hľadám nové spôsoby, ako sa vysporiadať s hnevom a zúrivosťou

unsplash.com

Niekedy ma vytočí niekto iný. Niekedy ma vedia poriadne vytočiť každodenné situácie, ktoré prináša život. Ale aj o tom to celé je. A čo je ešte dôležitejšie, je to aj o tom, ako danú situáciu zvládneme. Takže namiesto sťažovania sa, nadávania alebo oplakávania sa snažím hľadať nové spôsoby, ako sa vysporiadať so všetkým tým hnevom a ako ho premeniť na niečo dobré.

#4 Učím sa, ako žiť v prítomnosti

Namiesto toho aby som sa strachovala, čo sa stane v budúcnosti alebo čo sa stalo v minulosti, sa snažím čo najviac sústrediť na prítomnosť. Tu a teraz je to jediné, čo máme a preto z toho musíme vyťažiť maximum.

#5 Starám sa o svoje telo

Moje telo je chrám, v ktorom budem žiť po celý svoj život. Preto je dôležité, aby som mu načúvala a dala mu presne to, čo potrebuje. Dbám na to, aby sa mu dostalo čo najviac vitamínov a čo najmenej škodlivých vecí. Starám sa oňho s láskou a úctou, je to predsa moje telo.

#6 Snažím sa viac socializovať

Veľakrát sa mi nechce vytiahnuť päty z domu, veľakrát sa mi nechce urobiť ten potrebný telefonát, odpovedať na správy alebo sa s niekým stretnúť, no snažím sa zo všetkých síl, aby som túto úzkosť premohla a bola čo najviac medzi ľuďmi.

#7 Uisťujem sa, že počujem, čo ostatní hovoria

Keď ľudia rozprávajú, počúvam. Skutočne počúvam. Snažím sa im naozaj naslúchať a pomôcť im. Neprerušujem ich. Nerozprávam o sebe ale nechávam ich, nech povedia, čo majú na srdci.

#8 Rozdávam viac komplimentov

unsplash.com

Konieckoncov, na každom človeku sa nájde niečo, čo môžete obdivovať. Čo mu môžete pochváliť. A aj taká maličkosť, akou je kompliment, dokáže vyčariť úsmev na nejednej tvári. Dokonca dokáže niekomu úplne rozjasniť deň. A aj preto sa snažím rozdať čo najviac komplimentov, ako to len ide.

#9 Pripomínam si, za čo všetko by som mala byť vďačná

Nič už neberiem ako samozrejmosť. Život je dar. Každá chvíľa v ňom je dar. A ja som neskutočne vďačná, že môžem žiť. Že môžem chodiť, behať a cítiť. Že mám okolo seba ľudí, ktorí ma milujú a podporujú. Že mám strechu nad hlavou a jedlo. Som vďačná za to všetko a oveľa viac.

#10 Konečne sa nebojím požiadať o pomoc namiesto toho, aby som sa sama trápila

Viem, že nie som sama. V ničom nie som sama. A ak si s niečím nedokážem rady, požiadam o pomoc. Žiadať o pomoc vôbec nie je hanba. Vôbec to nie je nič zlé. Práve naopak, je to potrebné k osobnému rozvoju. Mám otvorenú myseľ a som pripravená sa učiť.

Pozri aj: Presvedčia každého. Toto je 10 vedecky potvrdených benefitov každodenného čítania, ktoré potešia nielen knihomoľov

thoughtcatalog
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy