Foto: Photo by Mariana Plozner from Pexels

Nielen diamant, ale aj silná osobnosť sa formuje tlakom.

Všetci si myslíme, že u susedov je tráva zelenšia a určite sa ostatným ľuďom žije lepšie ako nám. Je to mýtus, ktorý vedie len k závisti, k ohováraniu a k neustálemu porovnávaniu. Každý z nás v živote prechádza mnohými ťažkými skúškami. Život nám vytvára podmienky, ktoré sú nevyhnutné pre náš osobný rozvoj. Nie vždy to však ide ľahko. Ak však pochopíte týchto 5 tvrdých právd, bude sa vám životom kráčať oveľa jednoduchšie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tieto životné pravdy sú podľa portálu everydaypowerblog síce nepríjemné, no ak ich nepochopíme a neprijmeme, nikdy sa skutočne nepohneme dopredu. Je načase dať si dole ružové okuliare.

#1 Bez výzvy to nejde

Photo by Ravi Roshan on Unsplash

V každom okamihu života robíme voľbu. A práve tieto rozhodnutia ukazujú, akým smerom sa bude ďalej uberať naša životná cesta. Neraz si budeme musieť zvoliť výzvy, ktorých sa bojíme. Je oveľa jednoduchšie hovieť si v zóne komfortu, no pocit šťastia nám to neprinesie. Môžeme iba hovoriť o tom, akí sme silní. Avšak samotný život skutočne preverí našu silu.

#2 (Občas) sa stratíme

Naša životná cesta sa môže zmeniť. Je normálne, že cieľ, ktorý sme si kedysi zvolili ako dôležitý, nám postupom času príde ako zbytočnosť. Nič nie je dané. Vždy máme možnosť zmeniť svoj cieľ a nasledovať svoj vnútorný pocit, ktorý nás vedie. Neraz sa na životnej ceste stratíme, no i to patrí k rastu. Dôležité je hlavne opäť nájsť samého seba.

#3 Je nevyhnutné odhodiť staré názory a presvedčenia

Photo by DESIGNECOLOGIST on Unsplash

Život je o neustálom raste. Občas prídeme na to, že sa nestotožňujeme so starými názormi a presvedčeniami. Cítime sa v nich ako v tesných šatách, ktoré viac nepasujú k nášmu charakteru. Nevadí. Nemusíte tvrdohlavo trvať na tom, na čom kedysi. Zbavte sa toho, čo vás nerobí šťastnými.

#4 Z nášho života budú odchádzať ľudia

Nemusia hneď zomrieť, no ako sa meníme my, menia sa aj oni. Možno zistíme, že si už nemáme čo povedať s kamarátkou, s ktorou sme sa priatelili od základnej školy. Netreba lipnúť na ľuďoch, ktorých prítomnosť v našom živote už stratila svoj význam. Ak sa nebojíme zmeny, do nášho života prídu noví ľudia, ktorí nás môžu posunúť dopredu.

#5 Tá najväčšia zmena sa odohráva vo vnútri nás

pexels.com

Vo vonkajšom môžeme zmeniť čokoľvek, no nebude to mať žiaden zmysel, ak sa nezmeníme vo vnútri. To najdôležitejšie je vnútorný rast. Preto, aby sme spoznali samých seba, je však nevyhnutné ísť do seba, nebáť sa samoty a preskúmať všetky zákutia nášho vnútra. Môžeme sa obklopovať húfom ľudí, ak však nie sme vnútorne naplnení, aj v dave sa budeme cítiť neustále sami.

Preto sa nebojte samoty. Veďte si denník, sledujte samého seba. Pretože tá najdôležitejšia zmena sa deje v našom vnútri.

everydaypowerblog
Všetko začína v tvojej hlave

Viac článkov