Psych.sk / /
Či si to už uvedomujete alebo nie, sníva sa vám. Každú noc. Pochopte, aj váš mozog si potrebuje vyčistiť hlavu a oddýchnuť. Robí to práve cez sny.

Niekedy sú také príjemné, že by sme sa najradšej nezobudili, inokedy ich musíme predýchavať ešte pár minút po prebudení. Sny sú zvláštne a už odpradávna ľudí fascinujú a nútia premýšľať nad tým, aký je ich význam.

Tieto sny majú ľudia najčastejšie a ich význam je takýto…

Močenie

Keď sa vám sníva, že akútne potrebujete na malú a neviete nájsť toaletu, môže to svedčiť o tom, že v reálnom živote máte problém vyjadriť svoje základné potreby. Alebo, na druhej strane, možno sa váš plný mechúr pretláča až do snov. Tak či onak, uspokojenie potreby močiť odložte na bdelý stav.

Prenasledovanie

Cítite sa ohrozene? Čelíte ťažkému obdobiu? Je pravdepodobné, že sa vám bude snívať, že ste prenasledovaní. Tento typ snov je najrozšírenejším – vyskytuje sa takmer vo všetkých kultúrach.

Unsplash.com/Warren Wong

Pád

Čo myslíte, ako by to vyzeralo, keby vám vaše podvedomie chcelo dať signál, že niečo nie je v poriadku? Áno, bolo by to práve pocitom, že niekam padáte. Zamyslite sa nad tým, či sa vám darí zvládať každodenný stres. Možno vo svojom živote nájdete oblasť, ktorá vás nadmerne vyčerpáva. Či už je to práca alebo vzťahy, doprajte si oddych. Inak hrozí že pocity zo snov prejdú do reality.

Pocit uväznenia

Ak trpíte klaustrofóbiou, tento typ snov je pre vás nočnou morou. A pritom sa vám váš mozog len snaží povedať, že ste sa v určitej oblasti života zasekli a je čas pohnúť sa ďalej, prijať nové výzvy, urobiť zmeny a urobiť s niektorými vecami rázny koniec.

Vražda

Zabili ste v sne niekoho? Ste nebezpečný sociopat, ktorý by sa mal dať liečiť… Nie, nie, len žartujeme. Sny sú často obrazné a metaforické, takže ak sa vám sníva, že ste niekoho zabili, znamená to, že by ste sa mali pozrieť na seba a na svoje správanie, ktoré môže zabíjať váš vzťah s niekým, na kom vám záleží.

pexels.com

Vypadnutý zub

V tomto prípade sa názory rôznia. Niektorí si myslia, že zuby sú symbolom sily a dôvery a ich strata znamená, že ste stratili niečiu dôveru a váš vzťah s touto osobou sa rozpadáva. Iní tvrdia, že sny o vypadnutých zuboch sú tak trochu prorocké a môžu znamenať smrť blízkej alebo známej osoby.

Temné postavy

Keď sa vám sníva, že ste obklopený temnými postavami, z ktorých máte strach, obrazne čelíte tomu, čoho sa bojíte v realite. Inak povedané, v sne sa váš mozog snaží spracovať obavy, ktoré podvedome pociťujete.

Cesta

Je nemožné nájsť pre tento typ snov univerzálne vysvetlenie, pretože odrážajú to, čo si vaše podvedomie myslí o vašom živote a smerovaní. Je to hrboľatá a kľukatá cesta? Prekonávate prekážky a mali by ste prehodnotiť určité názory a hodnoty. Idete po slnkom zaliatej rovinatej ceste? Nuž, len tak ďalej…

Unsplash.com/Alex Talmon

Testovanie

Snívalo sa vám, že ste boli v škole a písali písomku? Snívalo sa vám to opakovane? V prvom prípade môže ísť o vec kontextu, pretože vás možno naozaj čakajú skúšky. V druhom prípade možno máte rysy perfekcionizmu a váš mozog chce takto zostať pripravený a ostražitý aj počas spánku.

Nahota

Podobne ako pri vražde, aj tento druh snov potrebujete chápať ako metaforu. Byť vo sne nahý môže znamenať niekoľko vecí – stres a pocit zraniteľnosti, neistota z toho, že musíte čeliť ľuďom alebo situáciám, ktorým by ste sa najradšej vyhli alebo je to dôkaz toho, že už dlho vo svojom vnútri skrývate niečo, z čoho by ste sa najradšej vyzliekli, no nemôžete.

Vzťah

Snívať o tom, že ste s niekým vo vzťahu je projekciou vášho vzťahu k sebe samým. Skúste sa rozpamätať na detaily tohto sna a pouvažujte nad tým, aký signál to pre vás môže byť.

Nevera

Sníva sa vám, že je vám váš partner neverný? V tomto prípade neverte poverám, a ako pri iných snoch, chápte jeho význam obrazne. Zvyčajne to znamená, že váš partner venuje viac času práci, priateľom alebo svojím záľubám a vy podvedome žiarlite, lebo vám chýba. Okrem toho to môže byť aj náznak toho, že svojej polovičke nedôverujete.

pixabay.com

Dieťa

Neľakajte sa, nečaká vás žiadne nechcené rodičovstvo. Dieťa je symbolom niečoho nového. Takže, hoci zmeny neočakávate, pripravte sa na to, že vás život môže prekvapiť.

Mačky

V tomto prípade význam sna závisí od vášho vzťahu k týmto štvornohým miláčikom. Ak ich máte radi, môže to symbolizovať túžbu po nezávislosti, slobode, tvorivosti a moci. Ak ich neobľubujete, vaše podvedomie vám možno takýmto spôsobom dáva najavo, že vo vašom okolí je niekto, kto sympatie k vám len predstiera a v skutočnosti sleduje vlastné záujmy.

Sex

Snívate o sexe? Nuž, je to jednoduché. Asi naň máte chuť!

Rádio/televízia

Tieto populárne médiá zostávajú médiami aj v snoch – sú prostredníkmi medzi vaším vedomím a podvedomím. Preto by ste mali pozorne počúvať, čo hovoria Ak sú vaše sny lucidné, pokúste sa televízie alebo rádia niečo opýtať.

Unsplash.com/Pablo Garcia Saldana

Meškáte/stratili ste sa

Veľa slov pri tomto type snov netreba. Ich význam je prostý. Nestíhate. Pokúste sa zapracovať na organizovaní času a prokrastinácii sa oblúkom vyhýbajte.

Hady

Rovnako ako mačky, aj hady v sne treba chápať individuálne. Mnohí ľudia sa ich boja a keď ich vo sne stretnú, cítia sa ohrozene, pretože podvedome čelia veciam, ktoré sú mimo ich kontrolu a môžu ich ohrozovať.

Slávni ľudia

Kto to bol naposledy? Prezident? Speváčka? Herci z obľúbeného seriálu? Snívalo sa vám o nich preto, že vás natoľko očarili alebo oslovili, že ste na nich nemohli prestať myslieť ani počas spánku.

Dvere

Pripravte sa, pozor…! Podľa vášho podvedomia máte šancu využiť nové príležitosti a zrealizovať zmeny a plány, o ktorých ste dlho len snívali.

Unsplash.com/Chris Barbalis

Lietanie

Neexistuje lepšie snové vyjadrenie slobody, nadhľadu, novej perspektívy či lepšej kontroly, ako je lietanie.

Jedlo

Význam týchto snov je taký rozmanitý, ako jedlo samé. Jablká sú symbolom vedomostí, mandle úspechu, sendvič znamená, že čelíte tlaku (pokiaľ to skrátka nie je len sendvič), jahody predstavujú túžbu po pôžitkoch.

Voda

Dívate sa do vody a čo vidíte? Dívate sa do zrkadla, ktoré odráža vaše podvedomie. Aká tá voda je? Mútna ako po daždi? Číra a priezračná? Čo pláva na jej hladine? Čo pláva pod hladinou? Mohli by ste sa v nej utopiť? Pýtajte sa a vaše podvedomie bude odpovedať.

Pozri aj: Prekognitívne snívanie: Je časté, no ľudia sa o ňom boja hovoriť. Vo svojich snoch totiž vidia budúcnosť

list25
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)