Všetci partneri, ktorí bok po boku prežili spoločne desaťročia, vedia, čo je dôležité, aby im vzťah fungoval.

Predstavte si s partnerom spoločnú dovolenku. Je vám príjemná predstava, že ho máte pri sebe 24 hodín vkuse, alebo sa idete pri tejto predstave zblázniť? Ak dokážete spoločne tráviť čas, máte podľa odborníkov jednu obrovskú výhodu. Podľa úspešného autora publikácií zameraných na osobný rozvoj je práve náš prístup k spoločne strávenému času tým najdôležitejším pre náš fungujúci vzťah.

Niektorí partneri si lásku vyznávajú naozaj svojským spôsobom. Dokážu sa „prehádať“ celé hodiny, a keď sú v jednej miestnosti spolu dlhšie než pár hodín, idú si „od lásky“ vytrhať vlasy. Napriek tomu svorne tvrdia, že sa milujú. V skutočnosti však stačí len jeden letmý pohľad na takýto vzťah a vy si uvedomíte, že stojí na naozaj vratkých nohách.

pixabay.com

Podľa Marka Mansona je najdôležitejšia pre vzťah schopnosť, ktorá vás možno prekvapí. Ide o nasledovnú vec:

Dokázať sa spolu nudiť.

Dokážete spolu vydržať, aj keď nemáte čo na práci? Aj nadchádzajúce vianočné sviatky bývajú pre mnohých poriadnou záťažou. Partneri sú spolu príliš dlho a neraz sa tešia do práce. Ak sa však dokážete spolu nudiť, máte skvelú šancu spoločne zostarnúť.

Veď ak budete s partnerom aj na dôchodku, nuda bude vaším častým spoločným „programom“. Alebo možno nie. V každom prípade, faktom je, že ak sa spolu s partnerom dokážete aj nudiť a nevadí vám to, je veľmi pravdepodobné, že váš vzťah bude vážny, pevný a hlavne dlhodobý.

Pozri aj: Vo svete existujú len 3 typy vzťahov. Ktorý je ten váš?

independent
Všetko začína v tvojej hlave
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy