Ak chcete žiť svoj život v jeho plnom rozsahu, týchto 5 sľubov by ste si mali dať už dnes.

Život uteká naozaj vysokou rýchlosťou. Dni, mesiace a roky plynú čoraz rýchlejšie. Čo teda môžme urobiť pre to, aby nám život len tak neprekĺzol pomedzi prsty, ale aby sme si ho užili naplno? Aby sme si na konci každého dňa povedali, že sme ho prežili najlepšie, ako len vieme? Ak si chcete vychutnať naozaj každú jednú chvíľu a neľutovať to, čo ste neurobili a nepovedali, tu je 5 sľubov, ktoré by ste si mali dať už dnes a ktoré vám doslova zmenia život.

Sľubujem, že si každý deň zvolím kladný postoj

Keď sa ráno zobudíte, máte na výber. Môžete si vybrať, že sa budete lenivo ťahať z postele a popritom mrmlať na svojich blízkych, alebo si môžete zvoliť, že sa budete usmievať. Pred každou činnosťou, ktorú sa chystáte urobiť, je totiž momentálna pauza, ktorá slúži na to, aby ste sa rozhodli. Výber vášho výrazu tváre alebo reči tela je odrazom vášho vlastného postoja, ako bude váš deň pokračovať. To znamená, že keď sa už na jeho začiatku rozhodnete, že váš deň bude skvelý, pohodový a úspešný, presne taký aj bude.

pexels.com

Sľubujem, že prijmem zodpovednosť za svoje činy

Nič sa nestáva nám, stáva sa to s nami. My sa môžme rozhodnúť, či na to, čo sa stalo budeme reagovať, alebo sa rozhodneme nekonať, teda nerobiť nič. Človek predsa nie je nikoho otrok. Vy ste totiž jediná osoba, ktorá by mala prijať zodpovednosť za to, čo urobila, rovnako tak za to, čo neurobila. Len my si totiž vyberáme, aké jedlo dáme do svojich úst, vyberáme si, či vstaneme a pôjdeme do práce, alebo aj to, či niekomu inému pomôžeme alebo nie. A za to všetko by sme sa mali naučiť prijať zodpovednosť.

pexels.com

Sľubujem, že si odpustím za to, čo sa stalo v minulosti

To, čo sa už stalo, sa nijako nedá vrátiť späť.  Ľudia nedokážu cestovať v čase, aby zmenili svoje rozhodnutia, ktoré kedysi vykonali. Ak máte v súvislosti s tým, čo ste v minulosti urobili – prípadne neurobili, negatívne pocity, je najvyšší čas odpustiť si. Vtedy ste sa jednoducho rozhodovali podľa toho, čo bolo pre vás najlepšie. Neviňte sa už za to. Namiesto toho sa zo situácie poučte, aby ste si v budúcnosti vedeli vybrať inak.

pexels.com

Sľubujem, že sa budem bezpodmienečne milovať

Tento bod je pravdepodobne zo všetkých 5 sľubov ten najnáročnejší. Je pre nás totiž ťažké bezpodmienečne sa milovať a prijať samých seba. Každý z nás si v hlave vytvoril isté normy, ku ktorým sa neustále prirovnávame, a preto nikdy nie sme so sebou spokojní. Práve preto – vykašlite sa na všetky tieto štandardy. Nie ste ako ostatní, ste iný a jedinečný. Začnite milovať vaše ja.

pexels.com

Sľubujem, že odpustím ostatným za ich nedostatky

Hoci to skôr vyzerá, že tento sľub si nedávate kvôli sebe, ale pre ostatných, no pomôže vám odstrániť bremeno, ktoré ste si ani neuvedomovali, že nosíte. Nikto z nás nie je dokonalý a každý robí chyby. To je základná ľudská vlastnosť. Preto si sľúbte, že namiesto hnevu ostatným za ich chyby odpustíte. Odpustenie je psychologicky prospešné nielen pre „obeť“, ale aj pre „páchateľa“ a ovplyvňuje mentálne, fyzické i sociálne zdravie. A koniec koncov, všetci sme len skrz-naskrz ľudia.

pexels.com

Pozri aj: Týchto 10 viet vám môže NAVŽDY zmeniť život

powerofpositivity
Všetko začína v tvojej hlave
0
Komentovať (0)
Príbehy