Predstavte si ten úžasný pocit. Ste mladý, máte skvelú prácu a nastane čas keď sa odsťahujete od rodičov. Zariaďujete si byt, tešíte sa, no potom...

Predstavte si ten úžasný pocit. Ste mladý, máte skvelú prácu a nastane čas keď sa odsťahujete od rodičov. Zariaďujete si byt, tešíte sa, no potom príde prvá sobota a vám postupne mizne úsmev z tváre pri pohľade na špinavé prádlo, ktoré je potrebné vyprať. Skvelé je, ak vás to naučila mamina ešte kým ste bývali doma, poprípade ste túto činnosť už doma aj vykonávali. Ak ste však ten opačný prípad, určite venujte tomuto článku pár minút a môže vám to doslova zachrániť pár kúskov oblečenia. Je dôležité postupovať pri praní správne, aby ste predišli rýchlemu zničeniu materiálov. Starostlivosť sa začína výberom pracieho prostriedku a končí sušením prádla na sušiaku alebo v sušičke, no medzi tým prebieha veľa procesov.

pracie symboly8
recapguide.com

Keď sa pozriete na akýkoľvek štítok na obľúbenom tričku, je na ňom veľa znakov, čísel, teda vlastne veľa informácií od výrobcu určených priamo pre vás. Značky podliehajú rôznym normám, ktoré platia v Európe ale aj vo zvyšku sveta. Na štítku by ste vždy mali nájsť informácie o praní, bielení, sušení, žehlení a profesionálnom ošetrovaní textilu. Samozrejme je dôležité aj to, aké prostriedky použijete a zapamätajte si, že vždy oddeľujeme svetlé prádlo od tmavého. To je základ. Môžete oddeľovať aj podľa farby a teploty.

pracie symboly9
recapguide.com

Vanička na štítku väčšinou znázorňuje, že daný kus oblečenia sa môže prať. Býva v nej uvedené aj číslo, ktoré sa používa na poskytovanie informácie o maximálnej teplote pri praní (30°C, 40°C, 50°C, 60°C, 95°C). Ak na štítku objavíte ruku, znamená to, že daný kus oblečenia máte prať v rukách.

pracie symboly2
vutch.sk

Pokračovanie na ďalšej strane…

Uložiť článok

Najnovšie články