Foto: MovieStillsDB

Síce ide iba o fanúšikovskú teóriu, no nahráva jej aj tento jeden detail.

Štvrtá séria Stranger Things je za nami a čakanie na tú piatu bude ešte nepochybne dlhé. Nedočkaví diváci ale prichádzajú s rôznymi teóriami o tom, ako by mohlo veľké finále v skutočnosti vyzerať. Teraz sú presvedčení o tom, že uhádli, kto bude hlavným a celkovo tým najväčším záporákom v 5. sérii, informuje Unilad

Článok pokračuje pod videom ↓

Táto nepochybne veľmi logická teória siaha k úplnému začiatku seriálu. Ak si ešte pamätáte, Mike, Will, Lucas a Dustin tu hrali kultovú hru Dungeons and Dragons, ktorej motívy sa prelínali a opakovali aj v ďalších častiach postupom seriálu. A podľa fanúšikov je práve táto hra kľúčom k samotnému záveru.

Vecna nie je najsilnejšia

Ak spomínanú stolovú hru poznáte, určite viete, že jednotliví záporáci, ktorí sa v seriáli objavili, vychádzali priamo z tej hry alebo boli jej postavami výrazne inšpirovaní. To platí aj v prípade Vecny. A ako teraz upozornili fanúšikovia, Vecna nie je najsilnejšou postavou v hre.

Je ňou Borys – červený drak. Borys je najsilnejším záporákom Dungeons and Dragons a podľa fanúšikovskej teórie by sme práve túto postavu mohli v 5. sérii Stranger Things očakávať. Je to logická dedukcia, keďže seriál sa zakladá na popkultúrnych odkazoch a používaní takzvaných easter eggs.

 

Nahráva jej aj Willova kresba, na ktorej zobrazil chlapov bojujúcich práve s červeným drakom. Twitter je aktuálne touto teóriu zaplavený a ľudia búrlivo diskutujú o tom, či je to skutočne možné. Ďalší sa ani nepýtajú a jednoducho jej veria. Na jej potvrdenie alebo vyvrátenie si ešte budeme musieť počkať.